Wpis z mikrobloga

@Sniezkaberka: ja stosowałam mieszanki, na ok 2h i wcierasz taką łyżeczkę od herbaty, nie więcej, ale powiem - zawsze emulguj :D super do emulgowania jest odżywka vis plantis (obojętnie która) albo garnier Goji/Aloes ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sniezkaberka: powiem Ci, że akurat oleje to wolę palcami, ale każdy musi sobie sam wyczaić. No i staraj się nie dawać na taka syfiastą głowę typu 3 dni nie umyta, ja robię tak, że np. olej na wieczór, myjko, do pracy eloszku i potem olej na wieczór. Tylko tak robię jak robię kurację i wiadomo, od razu olej na włosy, żeby myciem ich nie zajechać. Nie wiem jak dziewczyny ogarniają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@StaryZdzich: zakraplacz tylko po to żeby mieć kontrolę nad ilością i nie uciapać przy okazji całej łazienki, a potrafię XD, z zakraplacza na paluchy i na głowę
Ja nigdy nie mam czasu na olejowanie włosów, podkład, olejowanie, przetrzymanie, emulgowanie, mycie...
Zazwyczaj tylko jakiś olejek na końce albo silikon i heja :) włosy, te które jeszcze mi nie wypadły, mam całkiem grube i w dobrej kondycji, ale ze względu na stan
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IdzDoAptekiPoLeki: na określenie porowatości są testy, jak już ustalisz jaką masz porowatosc będziesz wiedziała jakich olejów używać żeby pielęgnacja była trafiona dla Twojego rodzaju włosów. Oleje trzeba emulgować odżywką lub maską żeby je zmyć, szorowanie szamponem do uzyskania czystości włosa mija się z celem bo usunie cały efekt oljowania. No musisz się wczytać w pliki, początki zawsze są trudne, ale to wcale nie jest takie skomplikowane :)
  • Odpowiedz
@IdzDoAptekiPoLeki: porowatość to określenie jak mocno łuska przylega :) im niższa tym naturalnie włos gładszy i lśniący i mocny (łuska włosa chroni jego rdzeń)
PEH to równowaga protein, Emolientów i nawilżania (humektantów)
Emulgowanie to łączenie odżywki z olejem na włosach żeby łatwiej było zmyć (emulgatory tak w skrócie tak działają, że łączą tłuszcz z wodą i dlatego można go zmyć, a samą wodą tłuszczu nie zmyjesz)
Olejowanie - nałożenie oleju
  • Odpowiedz