Wpis z mikrobloga

@cerastes lepiej złożyć samemu bo gotowce zazwyczaj mają w tytule czy opisie tylko najlepsze podzespoły wypisane np super procek i ram a płyta główna albo zasilacz beznadziejny. Jak chcesz kupić gotowca to koniecznie najpierw sprawdź wszystkie jego podzespoły
@10129 @mrozny100: potrzebuje kompa gównie do programów 3d cadowskich inventor, solid works, catia, dynamika ruchu w sim wise 4d, programowanie w c/c++, matlab simulink, sql, python i zaczynam z obiektowymi się bawić

mój set:
i7-9700
MSI Z390-A PRO
32GB DDR4 3000
GTX 1080 Ti
ssd 512gb mam dwa swoje wolne

miłe sugestie co do obudowy, zależy mi żeby była jak najwęższa. nie musi być odbajerowana bo i tak będzie stał pod
@cerastes zawsze miałem Intela i dopiero teraz się przymierzam do Ryzena bo składam kompa do gier ale do takich zastosowań jak twoje to już Ryzen zdecydowanie będzie lepszy, cenowo też powinien lepiej wyjść.
@10129 o to rzeczywiście, trochę przeglądałem benchmarków i gdzieś tam w pojedynczych programach 9700k miał przewagę ale ogólnie ryzen wygrywał jeżeli chodzi o programy tego typu. Na telefonie nie znajdę ale jak op poszuka to znajdzie to porównanie i oceni co mu bardziej pasuje.
Jak jest kasa to wiadomo można brać ale wydajność/ cena zdecydowanie na korzyść Ryzena wychodzi. W cenie nowego 9700k mam mobo 16gb ramu i Ryzena 3600
@10129: @mrozny100: większość programów 3d cadowskich wykorzystuje dwa rdzenie i spotkałem się z opiniami że jednak intel lepiej sobie radzi. z czasem developerzy podejmą temat, ale jak na razie trzymamy się tego co jest.
testów z najnowszymi platformami jest mało, oprócz tego który zalinkowałeś widziałem jeszcze jeden. co do zakupu, komp i tak idzie w koszty firmy, a przyzwyczajenie do intela też robi swoje.
a przyzwyczajenie do intela też robi swoje.


@cerastes: I to jest wielki błąd, bo za rok wymienisz na ryzena na nowszego na tej samej płycie. Jeżeli chodzi o 2 wątki to przy infinity fabric ustawionej na 1866/1900MHz będą szybsze od intela pomimo niższych zegarów w 3900X/3950X. Pod same cady najbardziej opłacalny jest Radeon 5700, ale jak chcesz też korzystać z matlaba, który korzysta z rdzeni cuda w nowszych wersja to znów