Wpis z mikrobloga

Nie raz widziałem


@tomek860827: no to strzelam, że jeszcze @M_longer i @niesforna_rita będą mieli większe kolekcje niż Twój brat ( ͡ ͜ʖ ͡) - zresztą ten drugi chyba już nawet tutaj to potwierdził, a pierwszy kiedyś mówił, że około 150k elementów ma
  • Odpowiedz
@damw Ile masz lat? Masz dziewczynę? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Nuuskamuikkunen: ponad 30. Dziewczyny nie mam. Mam narzeczoną, ale nie podziela ona mojego entuzjazmu do #lego.
Zmieni się to jej jak już zaczniemy składać - mam przynajmniej taką nadzieję ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
160 tysięcy elementów w domu, kilka modeli właśnie wzialem ze sobą na wystawę.


@M_longer: z tego co widzę, to chyba wszystkie swoje MOC zabrałeś ( ͡º ͜ʖ͡º)

PS: jak można nie lubić Lego? (°°


@Nuuskamuikkunen: nie potrafi się pogodzić z ilością zestawów. Same LEGO lubi
  • Odpowiedz
@damw zajrzałem na Twój tag, ale tylko na szybko przewinąłem. Składasz swoje zeztawy czy zostają w pubełkach, a moze kupujesz po dwie sztuki?


@Moj_Panie: kupuję po jednej sztuce, bo spora ich ilość jest już od dawna nieprodukowana i kosztuje to kupę kasy (kupuję tylko MISB'y).
Na chwilę obecną są zapakowane ale w tym miesiącu planuję jeszcze kupić aparat/zmienić telefon i zacznę już je chyba składać (telefon/aparat mi jest potrzebny,
  • Odpowiedz
@damw od razu mówię, ze nie jestem w temacie za bardzo, wiec liczę, że mi troszku rozjaśnisz( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiele osób traktuje klocki jako inwestycje, zwlaszcza takie zestawy, o których piszesz- poza produkcją, drogie, rzadko spotykane w oryginalnym opakowaniu( coś jak zbieranie figurek/postaci np. fantasy). Jak juz wydajesz sporo kasy na Twoje hobby, to myślałeś o tym, zeby to kiedyś sprzedać? Jesli tak, to ile taki
  • Odpowiedz
@Moj_Panie: nie planuję tego sprzedawać. Kupuję te zestawy jako element wyposażenia mieszkania. Mam przeznaczony jeden pokój na biuro/'man cave' i mam zamiar to całe #lego trzymać w tym jednym pokoju.

Jeśli chodzi o wartość - po otwarciu spodziewałbym się straty 40-60% wartości. Jeśli zachowasz pudełko, instrukcje i nie zniszczysz klocków, to utrata będzie mniejsza (czyli koło tych 40%). To wszystko jeszcze zależy od samego zestawu (niektóre serie klocków
  • Odpowiedz