Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@cyrkon A jak to wygląda na apple watch? normalnie się przykłada zegarek do czytnika czy trzeba wejść w jakąś opcję i wpisać potem pin?
@Herato: Trzymasz koronkę przez chwilę, aż na ekranie pojawi się wizerunek karty płatniczej i możesz zbliżyć. W ten sposób nikt pieniędzy nie ukradnie z nadgarstka, a i zasięg jest około 10 cm - nie trzeba ręki przykładać do terminala.
@Herato: U mnie na watchu (3gen zaraz do wymiany) czasami jest tak ze zegarek rejestruje zapłatę a terminal milczy. Przykładam drugi raz i jest ok. Oczywiście transakcja tylko raz w banku normalnie
@Herato: iphone SE - odkąd pojawiło się apple pay to praktycznie tylko w ten sposób płacę. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby był jakiś problem. Czasem czytnik palca ma sekundę zwiechy, ale to raczej nie jest problemem.
@Herato: Nie mam doswiadczenia z Google Pay, ale czesto widze w sklepach jak ludzie placa Androidami i dziala to tak srednio. Stukaja telefonami o czytniki, obracaja telefony ekranem do dolu itp. Pewnie jest to zalezne jaki sie ma telefon i tez nie jestem pewien czy uzywaja Google Pay czy apki banku. Na iPhone pieknie przechodzi bez dotykania telefonem czytnika.