Wpis z mikrobloga

Gdy używam komunikacji miejskiej w normalnym cywilizowanym mieście:
-Kupowanie biletów
-Czekanie, aż przyjedzie autobus/tramwaj/metro o wyznaczonym czasie
-Bezproblemowa jazda do celu

Gdy używam komunikacji miejskiej we Wrocławiu:
-Kupowanie biletów
-Sprawdzanie na tagu #wroclaw czy nie jebło
-Sprawdzanie na fanpage MPK na Facebooku czy nie jebło
-Sprawdzanie na fanpage "Czy Wrocławskie MPK dzisiaj jebło?" na Facebooku czy nie jebło
-Sprawdzanie na grupie "Korespondenci MPK" na Facebooku czy nie jebło
-Czekanie aż przyjedzie spóźniony przepełniony tramwaj
-Wykolejenie na Legnickiej/Korki na Krzykach
-Z buta do pracy

#mpkwroclaw
  • 27
@Tommy__ Gdy używam komunikacji miejskiej w Krakowie: - zaplanowanie trasy - sprawdzenie na aplikacji gdzie jest tramwaj/autobus - wyjście na przystanek tak aby być 2/3 minuty przed przyjazdem - jest i autobus +- 2,3 minuty puntualnie. Ewentualne opóźnienia widoczne w aplikacji - zakup biletu w automacie. Gotówka/karta. - jazda w czystym, nieprzepełnionym autobusie z gniazdem do ładowania telefonu, komunikatami o przystankach i miejscach przesiadek - wysiadka. #mpkkrakow
@nikita1: Ej wspaniale! Ja bym na waszym miejscu przeniosl sie do Krakowa! Po co sobie marnowac zycie we Wroclawiu, gdy nic nie dostajecie od miasta i za byle mieszkanko 50m2 trzeba juz 400k zl wydac? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nikita1: Ale co mnie Wieliczka Obchodzi, skoro ja sie odnosze do Wroclawia? Ludzie (sloje) sa tu nieszczesliwi, wiec lepiej, gdy znajda swoja ziemie obiecana w jakiejs prapolskiej konserwatywnej krainie, gdzies hen na wschodzie!
@Tommy__: nie wiem jak kwestia tramwajów bo obecnie głównie jeżdżę autobusami (aplikacja i na tramwaje i autobusy) , ale moje życie we Wro zmieniło się po zainstalowaniu aplikacji Buslive. Jak na razie mnie nie zawiodła. Wiem o której wyjść by niepotrzebnie nie stać na przystanku i się nie denerwuje gdzie jest transport bo w razie czego wiem, że jest daleko więc lepiej iść piechotą/przesiąść się w coś innego, a nie stać
@Jud-Suss no trafiłem w dobry moment, dałem 5400/m2 mając 80m2 ogrodkotarasu, 8m2 balkon i rolety zewnętrzne. Miesiąc później były po 6000, a blok na przeciwko ostatnie mieszkania poszły po 6800-7000. Za 6000 jeszcze niedawno były na stablowicach, nie wiem jak teraz
Teraz każde mieszkanie z dobrym dojazdem będzie drogie, dlatego na Kuźnikach tanio.
Na Stabłowicach czy Maślicach czy Jagodnie na pewno będzie jeszcze długo tanio ;)
Teraz przez parę miesięcy będzie tanio na Nowym Dworze i Muchoborze.
Magistrat dobrze pracuje nad tym żeby we Wrocławiu było dużo tanich mieszkań :)