Wpis z mikrobloga

Panowie jest się czy martwić bo ja już jestem chory z nerw. Mam skierowanie na badania hbv oraz anty hcv + usg jamy brzusznej. Z rok temu brałem tetrysal(antybiotyk na trądzik - może to coś od tego? Pomocy plss. Podwyższone wyniki :Erytrocyty 5,63 ( 4,5-5,5)
Aminotransferaza alaninowa Alt(l17) 68 (10-41)
Cholesterol całkowity 201 (do 190)
Triglycerydy 211 (do 150)
Billirubina całkowita 1,94 (do 1,30)
#bilirubina #zdrowie #badania #morfologia #badaniakrwi
  • 20
@konami84: nie wiem jak z tetralysalem bo bralem go tylko poltora miesiaca, ale mysle ze podobny mechanizm dzialania, to normalne ze te wartosci dosc mocno (czasem przerazajaco) wzrastaja w trakcie kuracji, ale tak jak mowie, chyba 2 miesiace po kuracji izo juz mialem wyniki wszystkie w normie, jesli przez rok u Ciebie sie to nie ustabilizowalo no to szukaj przyczyny pilnie
@destronafide nie pamiętam teraz ile brałem ten antybiotyk, ale może i z 4 miesiące ponad, ale nie pamiętam. No będę dalej robił badania tak jak mi zlecila doktor, ale mam takie nerwy, że masakra,wiesz o co chodzi. Nie pamiętam kiedy miałem ostatnie badania krwi. @gardan doktor tez powiedziała, że nie jest to temat do stresu ale nie można go olać, ale ja od dwóch dni jestem już w nerwach..jeszcze rok temu miałem
@konami84: Chlopie miej #!$%@?, nie mam czym sie chwalic, ale kilka lat temu, teraz juz nie, pilem pol litra do litra wody, przez dwa lata dziennie, dzien w dzien, z kumplem kupowalismy wodke na kartony, bylem na badaniu krwi itp, dostalem tabletki na x bakterie w jelitach bo cos mi wykryli, helio cos tam, jakies dziadostwo i serious buissnes, a tak to magnez i juz po wszystkim, lekarka dala tabletki na
@konami84 nie stresuj się, serio. Mój kumpel ma np. taką "urodę" że alat i aspat ma zawsze powyżej normy, znacznie bardziej niż Ty. Lekarze myślą, że pije a to praktycznie abstynent. Nikt nie wie co mu jest a chłop jest zdrowy więc to zwyczajnie olał. Obczaj też zespół Gilberta. On dot. chyba głównie bilirubiny, ale pewien nie jestem.
@Drake1 @gardan no trochę mnie uspokoiliscie, bo od tego co odebrałem wyniki i byłem u doktor to dramat. Mam nadzieję, że to nic złego i pomaga jakieś tabletki czy coś :) jakbym nie zrobił tych badań to i nerw by nie było, jutro robię te dwa badania i czekam na usg. Wiecie jak człowiek poczyta w necie to masakra.
Dobra antygen hbs ujemny 0.528 na anty hcv trzeba poczekać 2-3 dni w przychodni :O ale zrobię jutro w alab. Cukier 77 po glukozie 96 norma 70-99 coraz bardziej spokojny.