Wpis z mikrobloga

Historia o #banki i kontach bankowych w #szwajcaria dla #polakow

Moja mama pracuje w Szwajcarii, opiekuje się tam starszymi ludźmi, chociaż sama robi się coraz starsza. Jest bardzo oszczędna i udało jej się odłożyć trochę gotówki, które trzyma na #kontobankowe w SZWAJCARSKIM banku.
Mama wróciła bo skończył jej się kontrakt, prawo do pracy uległo przedawnieniu. Teraz chce przelać swoje pieniądze na swoje konto w Polsce i NIE MOŻE, bo ....prawo do pracy uległo przedawnieniu. Dziś się dowiedziałem jak byłem w odwiedziny, że musiała polecieć do Szwajcarii, żeby to "odblokować". XXI wiek, pewne jak w szwajcarskim banku XD

Przestroga dla zwolenników elektronicznych systemów płatności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@HenryMorgan: BFG gwarantuje kwotę nominalna ekwiwalent do 100tys euro a nie %. Chyba, że masz 120tys oszczędności i w przypadku bankructwa jednego banku otrzymałbyś 100tyś. Wtedy tak, stracisz 20% ; )

PS chyba zgodzisz się ze mną, że w przypadku serii bankructw, BFG nie podoła finansowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wtedy nawet te "gwarantowane" kwoty nie będą wypłacane no:. Cypr
@ExTc: Gdybym brał pod uwagę BFG, to nie straciłbym nic. Chodziło mi o to, że trzymam pieniądze na różnych kontach, zainwestowane w różne rzeczy, mam wiele kart i sposobów płatności. Dlatego zawsze śmieszyły mnie znaleziska w stylu "Przecięli moją kartę w Biedronce! Jak zapłacę za pasztetową?!", "Bank ma przerwę techniczną! Nie mogę zrobić przelewu". W takich przypadkach, których się spodziewałem, wyciągam inną kartę, płacę blikiem, przelewy robię z innego konta czy
@HenryMorgan: z ostatnim zdaniem się zgadzam.
Też mam kilka kart, głownie kredytowych bo nie mam oszczędności XD
kolejna #historia z przed kilku dni. Na zabitej dechami wiosce, babeczka ma terminal jak prawie każdy teraz ale po probie płatności karta terminal się zawiesił, po restarcie bootowal dobre 20min. Nie mam gotówki, do bankomatu daleko, chyba dobrze mi z gęby patrzy i babeczka dala mi numer konta do przelania 240zł za zakupy, na
BFG gwarantuje kwotę nominalna ekwiwalent do 100tys euro a nie %. Chyba, że masz 120tys oszczędności i w przypadku bankructwa jednego banku otrzymałbyś 100tyś. Wtedy tak, stracisz 20% ; )


@ExTc: Wtedy straciłby 16,7%, a nie 20%.