Wpis z mikrobloga

Wiele osób mnie pyta dlaczego nie odczuwam dumy z bycia Polakiem oraz nie czuję przywiązania dotego kraju
Odpowiedź jest prosta:

W życiu zostałem 4 razy pobity- zawsze przez polaka
Kilka razy zostałem okradziony- zawsze przez polaka
Wiele razy zostałem oszukany- zawsze przez polaka
Przeżyłem wypadek samochodowy- spowodowany przez pijanego polaka
Elewację w moim domu zniszczył patol- polak
Moje pieniądze w podatkach zabierają i wydają na patologię- polacy
Wieli innych negatywnych doznań doświadczyłem ze strony- polaków

Więc dlaczego mam utożsamiać się z tym narodem skoro kiedy jest tylko okazja to wyrządzają mi krzywdę

#bekazpisu #bekazprawakow #4konserwy #neuropa
  • 47
@przemek89x: A to inne narody nie biją i nie kradną? Tak samo. Masz szczęście, że urodziłeś się w Europie, a nie w Afryce czy Ameryce Płd. Zawsze możesz spokojnie wyjechać mając otwarte granice. Afrykańczycy czy Latynosi migrują do USA i Europy z narażeniem życia.
@BlackHawk144: gdyby babcia miała wąsy to byłaby hulajnogą. Co mnie obchodzi jakośc życia w innych krajach skoro w nich nie żyję. Gdy ktoś ukradnie Ci auto i na drugim końcu polski też komuś ukradną auto to masz większe pretensje do tego drugiego złodzieja?
@przemek89x: Ale to ludzie ci ukradli auto, a nie jakiś specyficzny gatunek zwany Polakami. Myślisz, że w innych krajach nie ma złodziei? Nie ma takiej utopii. Kraje należy krytykować za czynniki na które mają wpływ np poziom życia, który prowadzi do przestępczości. Ona sama jednak jest związana z ludzką naturą. Tego nie da się wyeliminować.