Aktywne Wpisy

Lolenson1888 +197

rancorn +16
"słyszałeś że pisarski napisał książkę?
Słyszałem.
A czytałeś?
Nie.
Jak wiekszosc.
*SMIECH PAWIANA*
Słyszałem.
A czytałeś?
Nie.
Jak wiekszosc.
*SMIECH PAWIANA*
źródło: 1000053392
Pobierz





TEORETYCZNIE umożliwia ustawienie czułości na wilgoć w zakresie 40-80%
W praktyce - nie wiem jak to ustawić, by to działało:
W pomieszczeniu wilgotność "normalna" zmierzona zwykłym higrometrem na 45%. Wentylator jest zatrzymany. OK
Puszczam prysznic, wieszam mokre ręczniki, robi się wilgotnie aż lustra zaparowane, zwykły higrometr rośnie do 65-70%
Potencjometrem reguluję czułość wilgotności na plus - do pewnego momentu nic się nie dzieje, w pewnym momencie się załącza wentylator. Powiedzmy że jest to "wilgotność załączenia". Jeśli tak zostawię - wentylator będzie pracował bez przerwy nonstop, nawet gdy wilgotność na normalnym higrometrze spada już do 40%. Wyłączy go tylko odłączenie zasilania.
Sprawdziłem czy to nie zwłoka czasowa - po 2 dniach pracy nonstop to byłaby chyba zbyt długa zwłoka ;)
Ok, stwierdzam, że widocznie zbyt mocno ustawiłem czułość, i ustawiam tyćkę niżej, dosłownie o dotknięcie śrubokręta - nichuja nie załącza się wcale, nawet gdy dochodzi do zaparowania sauna biało mgła i chmury...
Myślałem ze mam spieprzony ten wentylator, wymieniłem na gwarancji - drugi zachowuje się 100% identycznie, nawet w takiej samej pozycji potencjometru łapie. Tak jakby w ogóle nie mierzyło to wilgotności...
(równocześnie działanie ze zwłoką czasową wyzwalaną "na przycisk" podłączony pod konektor T - jest super)
Ktoś ma jakieś doświadczenie jak to ustawić, z super wyrobami naszej super rodzimej firmy Dospel?
#budujzwykopem #elektryka #wentylacja #dospel #wilgotnosc #lazienka
źródło: comment_n6HnOpszw6WjLiRUWqrEjb5lkUc7RuDO.jpg
Pobierz@leesiuu: oczywiście instrukcję taką mam w ręce. I złota myśl zawarte w tej instrukcji nic nie pomaga, tyle to ja wiem:
źródło: comment_JdnmMybYQH1nT5iFAYYLgJqMKmxhiTJN.jpg
Pobierz@darek-jg: aa to tak, można "światło" podłączyć do styku T, i faktycznie tak to będzie działało. Ja mam na osobnym przycisku to załączanie i to dobrze działa. Szkoda tylko, że higro - wcale...
@Armo11: nie, to po prostu grafika z internetu, nie mojej elektroniki. Nie chciało mi się wydłubywać kolejny raz pokrywki, by pokazać o którą wersję mi chodzi ;)