Wpis z mikrobloga

Wąsaty Lato wysłał pismo do prezydenta Częstochowy poganiając go w sprawie budowy stadionu dla Rakowa. Inaczej wypad do 2 ligi.

Tak się zastanawiam, czy to nie lekka patologia, żeby prezes związku sportowego nakłaniał prezydenta jakiegokolwiek miasta do wydawania publicznych pieniędzy w sposób, który jego zdaniem jest właściwy?

Nie byłem nigdy w Częstochowie, ale może akurat to miasto potrzebuje pilnego remontu jakiejś ważnej drogi, albo szpitala, albo dorzucić do edukacji?

A tu dostajesz list od Zibiego, który mówi ci, że masz #!$%@?ć ileś tam milionów publicznych środków na budowę stadionu dla klubu piłkarskiego, który nawet nie wiadomo, czy się utrzyma w Ekstraklasie. Jeszcze jakby granie w polskiej bundeslidze to był jakiś splendor i chwała. xD

Odpisałbym Zbyszkowi "wal się na cyce"

Kolejna rzecz, która mnie bawi. Zibi notorycznie twierdzi, że on nic nie może zrobić w sprawie bandyterki na stadionach i w strukturach klubu, że to zadanie dla państwa i policji, a nie dla PZPNu. No ale jak widać budowanie stadionów dla klubów w podrzędnej europejskiej lidze to już sprawa PZPN i coś tam naskrobać może, bo nie narazi się kibolom i różnym dziwnym środowiskom.
#ekstraklasa #pzpn #pilkanozna #rakow #czestochowa
  • 22
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: Czekaj chwilę bo mijasz się z prawdą. PZPN przyznał warunkowo licencję dla Rakowa bo miasto obiecało że zrobią coś z tym stadionem. I nie zrobili nic. Jakiej reakcji więc oczekujesz?
  • Odpowiedz
@Minieri: takiej, że nie ma stadionu, nie ma licencji. Pisanie jakichś pism i grożenie prezydentowi Częstochowy kompromitacją w przypadku braku stadionu i degradacji Rakowa na niższy szczebel rozgrywkowy to już szczyt żenady i bezczelności.
  • Odpowiedz
@Minieri: ale to prezydent miasta dysponuje kasą miasta, a nie Boniek. Jak nie wybuduje stadionu mimo obietnic to faktycznie się skompromituje, ale to nie jest sprawa PZPNu, tylko Częstochowian i kibiców Rakowa, żeby rozliczyli prezydenta.

Zasady przyznawania licencji są jasne i ja się z nimi w pełni zgadzam, ale z takich pism wychodzi bucowatość Bońka.

To, że prezydent Częstochowy zachowuje się niepoważnie to inna sprawa. Z drugiej jestem absolutnym przeciwnikiem pakowania
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: Widzę, że do Bońka to się już ludzie o wszystko #!$%@?ą.

Jak dał czas Częstochowie na modernizację stadionu i pozwolił grać w Ekstraklasie mimo niespełniania warunków licencyjnych - to źle, bo przepisy powinny być równe dla wszystkich etc.

Jak przypomniał prezydentowi Częstochowy, że licencja byl warunkowa i bez inwestycji klub opuści Ekstraklasę - jak widać też niedobrze, bo może miasto ma pilniejsze inwestycje.

Jak ma pilniejsze inwestycje to niech nie
  • Odpowiedz
Zasady przyznawania licencji są jasne i ja się z nimi w pełni zgadzam, ale z takich pism wychodzi bucowatość Bońka.


@Mack_Lanegan: Co niby? Wiele można Rudemu zarzucić, ale tutaj zachował się zupełnie normalnie. Raków miał warunkową licencję, władze miasta miały ogarnąć stadion żeby spełniał warunki i nie zrobiły nic, więc Rudy wysłał im pismo, że "hej, ale tak się nie bawimy". Gdzie tu jakaś bucowatość? Gdzie wina Bońka? Przeginasz moim zdaniem
  • Odpowiedz
@rooger: no i tak powinno być. Nie dostajesz licencji, bo nie masz obiektu spełniającego wymagania to do widzenia.
@Minieri: gdyby prezydent miasta chciał wybudować Rakowowi stadion to by wybudował, skoro nie buduje to znaczy, że nie chce/nie ma pieniędzy/ma pilniejsze wydatki.

Nie będzie stadionu na przyszły sezon to lecą do 2. ligi. Koniec tematu. Przeczytaj ten list. Sugerowanie jakiejś kompromitacji i "niewyobrażalnego kryzysu" wielkiej Częstochowie zasłużonej dla Polski, bo nie
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: No ale czekaj, bo nadal nie rozumiesz. Miasto obiecało że wyremontuje stadion, dlatego Raków dostał warunkowo licencję. Miasto nic nie zrobiło i Rudy napisał że albo coś zrobicie albo #!$%@?ć z Ekstraklasy. Skoro miasto nie ma kasy to ich sprawa, niech #!$%@?ą, tylko w tym wszystkim jedyną winę ma prezydent miasta a nie Boniek. Boniek przyznał licencję pod warunkiem, po obietnicy prezydenta Częstochowy, że zmodernizują stadion i tego nie zrobili.
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: Ale moim zdaniem w tej sytuacji PZPN zachował się prawidłowo - dał czas klubowi na dostosowanie się do przepisów - a jak nie - to spadówa z elity, drugiej szansy nie będzie.

Jakby od razu żegnali takie kluby, to również byłoby źle, bo w I lidze dochodziłoby do absurdalnych sytuacji, gdzie tabela końcowa nijak miałaby się do tego, kto awansuje ligę wyżej.
  • Odpowiedz
@Minieri: w pisaniu pism, w których odgraża się jakimiś kompromitacjami i wielkimi kryzysami.

Ja rozumiem, że umówili sie, jak się umówili. PZPN powinien podczas procesu licencyjnego wysłać pismo, że z racji nie spełnienia warunków zawartych w podręczniku licencyjnym Raków Częstochowa nie otrzymuje licencji na grę w Ekstraklasie czy nawet 1. lidze i jest zdegradowany do 2. ligi. Koniec informacji.

Pisanie w liście do prezydenta miasta, że się skompromituje, bo nie wybuduje
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: Ale wiesz ze na taki list prezydent moze odpisac bonkowi "#!$%@? sie"? ;)
Boniek jako prezes PZPN ma dbac o dobro polskiej pilki nie o budzety miast itd. Wiec swoje zadanie tu spelnil dobrze, wstawil sie za klubem pilkarskim i wplywa na miasto.
Jak Bonka niezbyt lubie tak nie widze powodu tutaj zeby sie go czepiac a i sam Rakow pewnie jest mu wdzieczny.
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: Po pierwsze nie miał wybudować, ale zmodernizować do spełnienia warunków licencyjnych.

Po drugie, sam prezydent obiecał że to zrobi, dlatego właśnie przyznano Rakowowi WARUNKOWĄ licencję. Warunek nie został spełniony, więc tak - prezydent miasta Częstochowa się skompromitował. Proste jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Perlo: i mam nadzieję, że odpisze.

To niech dba, bo wydaje mi się, że polska piłka klubowa ma większe problemy, niż Raków bez stadionu w 2. lidze. Jakoś nie widzę, żeby Boniek słał pisma do MSW, czy Komendanta Głównego Policji, żeby pomogli rozwiązać problem bandyterki kręcącej się wokół polskich klubów przez co żaden poważny inwestor nie chce tutaj inwestować w piłkę. Jakoś w przypadku Wisły Kraków za każdym razem zasłaniał się
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: I dlatego ja, i z tego co widzę pod tym wpisem nie tylko ja, napisałem że akurat w tej sprawie nie można mu nic zarzucić, bo tu zachował się jak powinien się zachować. Można go oceniać negatywnie w innych aspektach jak to sam zrobiłeś, ale zacząłeś od tego że go zrugałeś za sprawę Rakowa gdzie ma akurat absolutną rację.
  • Odpowiedz
@Minieri: tylko, że to kolejna PRowa zagrywka, można to było załatwić po prostu nie przyznając licencji Rakowowi tak jak to było ustalone wcześniej. Bez potrzeby pisania listów, które niczego nie wnoszą poza robieniem z Bońka bohatera, który heroicznie walczy o polską piłkę. ¯\_(ツ)_/¯

Czyny nie słowa.
  • Odpowiedz
@Singularity00: Dla miasta takiego jak Częstochowa MODERNIZACJA stadionu nie powinna być żadnym wydatkiem. Inne miasta potrafia zbudować nowe stadiony od zera. Władze nie potrafią dysponować rozsądnie budżetem to teraz #!$%@?ą, że czekają na pieniądze od ministerstwa
  • Odpowiedz