Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Po poprzednim pytaniu odnośnie opony do roweru trekkingowego mam kolejne. Padło na Shwalbe marathon plus tour, tylko jaka grubość? Obecnie mam 40-622. Zapewne obręcze te same co tutaj na aukcji:
https://allegro.pl/oferta/lazaro-x-force-v3-men-19-czarno-seledynowy-7960787635?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=NGZlZDM5MzgtNjFhMS00OGMwLTgzM2YtZjQ1ZDIxNTlmYTA1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7c7c1142-7eec-4205-ae6c-f6e17170c98e
I jaką szerokość opony kupić?
https://allegro.pl/oferta/opona-schwalbe-marathon-plus-tour-28x1-4-37-622-8102718994
czy
https://allegro.pl/oferta/opona-schwalbe-marathon-plus-tour-28x1-6-42-622-8473032410
Wydaje mi się, że na dłuższe wypady poza miasto lepiej wziąć trochę grubszą aby lepiej sprawdzała się poza asfaltem. Dużo jeżdżę po mieście i po asfalcie ale jednak jak sobie przypomnę szuter i jazdę na obecnych oponach.... Pytanie czy grubsze wejdą w tą obręcz. Co myślicie?
#rower #rowery #podrozujzwykopem #opony #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@Simfecstio:

wejdą - 37 czy 42 to zaden wymyślny rozmiar.
Gdybyś miał wąziutkie obręcze szosowe albo obręcze do opon MTB z plusem to można się zastanawiać.

W typowym zakresie szerokość obręczy nie ma znaczenia.
A oponę bierz taką jaką lubisz. Ten co jedź za szosie powie ze 37 albo i węższa ten co na MTB powie 42 :)
  • Odpowiedz
@Simfecstio:
to sa twoje osobiste preferencje. Ja bym raczej brał szerszą bo bezdroży nie unikam.
Ale umówmy sie - to też nie jest dramatyczna różnica by to jakoś mocno roztrząsać.
  • Odpowiedz
  • 0
@bibsz oki to biorę szersze. Mam nadzieję, że 10 tys. Km. Wytrzymają. Z przodu mam te które dostałem z rowerem. Opony średnie nawet nie wiem jaka marka ale wyglądają całkiem ładnie, mało zużyte. Ale chyba ważniejsze jest żeby mieć dobre opony z tyłu.
  • Odpowiedz
@bibsz: @Simfecstio: Ostatecznie to i tak ciśnieniem można to podregulować - nabijając oponę 42mm wyższym ciśnieniem sprawisz, że będzie toczyła się lepiej na asfalcie, spuszczając powietrze z opony 37mm sprawisz, że nie będzie tak łatwo się zagrzebywać w piachu.Tu nie ma jakieś uniwersalnej zasady, dużo to kwestia preferencji. Ogólnie okolice 40mm to zapewne najbardziej uniwersalna opona do miasta, na asfalt i lekki teren.
  • Odpowiedz
@Simfecstio:
genaralnie tak - to bardzo dobre, lekkie, lekko toczące sie gumy.
Dodatkowo to opony trekkingowe wiec siłą rzeczy musza dawać rade na różnych nawierzchniach wiec są uniowersalne.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Myślę, że nie będzie zła. Mi w używanym rowerze trafiła się opona Continental Touring Plus 37-622 (chyba już nie jest produkowana - zmienili nazwę itd), czyli zapewne odpowiednik Schwalbe, które chcesz kupić (nawet oblask na oponie mają podobny). Z wad to opona jest delikatnie drewniana, jeśli chodzi o samą jazdę - nie wiem czy nie jest to po prostu kwestia tego, że guma już zesztywniała. Natomiast nie zawiodła mnie jeszcze,
  • Odpowiedz
@Simfecstio: pamietaj ze one sa #!$%@?, tam za bardzo nie ma w nich szerokosci tylko jest wysokosc (bo ta guma w srodku zajmuje sporo miejsca wiec zebys sie nie zdziwil ze wcale nie beda szersze tylko wyzsze. generalnie lepiej zwykle plusy im mniej gumy w maratonach na bierzniku tym bardziej sie na lodzie i wodzie slizgaja bo guma jest twarda
@Ajtos: przez ta warstwe sie jezdzi jak na litych kolach
  • Odpowiedz