Kilka osób uważało, że tzw. szeregowy element sprężysty nie będzie działał dobrze w wybranej przeze mnie aplikacji. Zrobiłem kilka prób i obecnie działa już bardzo dobrze. Dalej jest to mechanizm ślizgowy, więc dopóki nie zrobi się go z metalu albo nie doda tam łożyska tocznego - będzie się zużywał. Ale przy niewielkich obciążeniach wróżę mu długie życie.
Przy niewielkich rozmiarach w druku 3d niestety widać już 'efekty kwantowe', czyli niezerową szerokość i wysokość materiału, z którego drukujemy. Dodatkowym atutem takiego mechanizmu w kończynie robota to wraz z liniowym czujnikiem Halla i magnesem - enkoder położenia i kolizji / kontaktu z podłożem. To będzie kierunek dalszych rozważań. Po tym pora wydrukować cztery nogi i zmontować robota.
Przy niewielkich rozmiarach w druku 3d niestety widać już 'efekty kwantowe', czyli niezerową szerokość i wysokość materiału, z którego drukujemy. Dodatkowym atutem takiego mechanizmu w kończynie robota to wraz z liniowym czujnikiem Halla i magnesem - enkoder położenia i kolizji / kontaktu z podłożem. To będzie kierunek dalszych rozważań.
Po tym pora wydrukować cztery nogi i zmontować robota.
#robotyka #elektronika #diy