Wpis z mikrobloga

Mirki, mirabelki. Fani i fanki anime. Miłośnicy i miłośniczki kultury japońskiej.
Mam problem... Otóż 1 grudnia, w dzień gdy będę zdawał kolejny poziom JLPT, przyjeżdża do Polski mój (prawdopodobnie) przyszły teść.
Chciałbym, przy okazji jego pierwszej wizyty dać mu w prezencie jakiś podarunek. Wybór na początku wydał mi się banalny, wręcz oczywisty! - polska wódka/swojski bimber pomyślałem :D
Tymczasem dowiedziałem się, że jego geny nie pozwalają raczej na szaleństwa w tej kwestii a wręcz jest on abstynentem. W związku z tym mam pytanie do osób mocniej zaznajomionych z japońską kulturą/mentalnością.
Co kupić teściowi japończykowi, żeby był zadowolony? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wołam w pierwszej kolejności @ama-japan oraz @Truszek, chłopaki pomożecie?

Z góry dziękuję! :)

#japonia #kulturajaponska #jezykjaponski #japonski
  • 9
@sommerfeld: dobrej marki śliwki w czekoladzie, wódkę Chopin może komuś dać albo poczęstować niekoniecznie pić, ewentualnie dobre piwo, u nich bardzo ciężko o kraft., bo nie przebudzili się jeszcze z ,,amerykańskiego snu''. Ogólnie, jak coś ogarnia to będzie chciał spróbować ptasiego mleczka (ale mają przedawnione dane i na ogół kupują Wedla, który wiemy jak się stoczył). Można coś w ten deseń ze słodyczy - coś regionalnego, jak jesteś z południa to
@sommerfeld: Sam nie wiem, prędzej to on Ci coś przywiezie z Japonii xD Po prostu przyjmij go jak należy, przygotuj jakieś polskie specjały (które Japończyk da radę zjeść) i zachowuj się jak przystało.

Niezbyt wyobrażam sobie, bym ja miał coś wręczać teściowi, który przyjeżdża do mnie (gdybym to ja jechał do Japonii to inna sprawa). Sam fakt, że on przyjeżdża do Polski jest wystarczającą rewelacją, aż tak chce poznać Twoich rodziców?
@sommerfeld a to sam teściu? Wiek 60+? Generalnie na pewno bardziej się ucieszy z dobrego obiadu, zwiedzania itp. Coś tradycyjnego. Prezent to bym się pokusił o rękawiczki, szalik lub koszulę w miarę możliwości made in Poland. Generalnie jakikolwiek prezent made in Poland będzie w sam raz. Pierwszy raz go będziesz widział?
@Amasugiru:

Sam fakt, że on przyjeżdża do Polski jest wystarczającą rewelacją, aż tak chce poznać Twoich rodziców? xD

Technicznie rzecz biorąc jestem sierotą zupełną.
Podejrzewam, że raczej chce poznać z kim od 3 lat zadaje się jego córka :)

@ama-japan:

a to sam teściu? Wiek 60+?

Sam teściu, żona mu niestety zmarła. Wiek 60+

Pierwszy raz go będziesz widział?

Tak.

Obiad i zwiedzanie oczywiście miałem w planach, o koszuli w