Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Polecacie jakiś kurs unity, C# od podstaw podstaw podstaw? Jedyny mój kontakt z jakimkolwiek programowaniem to AC Logo i kalkulator w Turbo Pascalu 20 lat temu. Coś tam zacząłem oglądać na YouTube, ale większość kursów jest niby od podstaw, ale jak się zna inne języki programowania.

Mam 30+ lvl, nigdy nie zajmowałem się programowaniem, matematykę ostatnio miałem w 2007 w liceum i to na poziomie humana. Nie planuje kariery w IT, chciałbym poznać jakieś podstawy żeby zrozumieć jak to działa i coś sobie dłubać w wolnym czasie, zrobić sobie jakąś prosta gierkę w 2D w stylu flappy birda czy snake'a

A może jeszcze coś innego a nie unity/C#?

#gamedev #programowanie #unity
  • 8
  • Odpowiedz
@Aerwin: Według mnie mała. Podstawy ogarniesz i coś tam zrobisz z tutorialem ale żeby zaimplementować wymyślone "od tak" mechaniki to trzeba ogarniać i dasz sobie spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak czy inaczej to tylko moje #!$%@? i życzę sukcesów ʕʔ
  • Odpowiedz
@Aerwin Tak, podlapiesz jak działa silnik, jak z nim pracować, jak pisać proste skrypty. Przejdź ten tutorial i sam zobaczysz. Będziesz chciał zrobić coś trudniejszego, bardziej zaawansowanego to będziesz szukał, czytał i do bólu testował.
  • Odpowiedz