Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: I co chcesz przez ta grafikę udowodnić? Kościół zawsze był (do 1963) przeciwny ruchom i akcjom obrazajacych Boga i prowadzących ludzi na potępienie a konstytucja majowa była masonska, powstania z hasłami anykatolickimi. Jurysdykcja niemieckich biskupów na terenach polskich to sprawa administracyjna i ma sens takie działanie, a lojalki podpisywali niemal wszyscy bo byli zastraszani a co więcej esbeki kształciły się na księży żeby mieć wtyki. Znamienne tu są słowa
  • Odpowiedz
jeszcze dożyjemy czasów gdzie kościoły będą barami, klubami nocnymi itd.


Już były takie czasy. Co prawda, nie kluby nocne, a bardziej PGRy, ale co tam. To te czasy, w których twój tata donosił na kolegów i biegał z czerwoną książeczką.

@alonso117:
  • Odpowiedz
lewicowe kneblowanie i karanie za wolność słowa


@Harmonia: matka wie co robisz z logiką?

Dla ciebie wolnością słowa jest to że kościół rządzi w Polsce, a kneblowaniem i karaniem jest chęć ich odsunięcia od władzy?

Oczywiście "karanie za wolność słowa" gdy obraża to kościół  w niczym ci nie przeszkadza
  • Odpowiedz
@Escitalopram: Chyba kpisz. Wszystkie te przypisy do rzekomego pozytywnego stosunku papieży do powstań to są do jednej książeczki, jakiegoś leksykonu papieży xD. To ma być wiarygodne? Jak można cofnąć encyklikę? Potraktować to można tak, encyklika oficjalnie o potępieniu powstania w świat, a durnych Polaczków można udobruchać na mszy mówiąc "ja was nie zrozumiałem i temu potępiłem powstanie bo myślałem że wy o lgbt chcecie walczyć, sorry no"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lakukaracza_ @Cukrzyk2000: w sumie sposób uchwalenia Konstytucji 3 Maja był trochę zamachem stanu, a co najmniej czymś w stylu głosowania w Sali Kolumnowej
I stawianie sprawy w stylu 'Kościół był przeciwko K3M' też jest zbyt srogim uproszczeniem, nawet jeśli papaj był jej przeciwny: Kołłątaj nie był duchownym katolickim? Adam Krasiński nie był biskupem? Prymas (Michał Poniatowski) nie wezwał Rosji do interwencji, tylko przyłączył się do konfederacji wraz z królem
  • Odpowiedz
@alonso117: ok ale wtedy będziesz miał, już mamy inny system etyczny na każde wybory. Nie zastanawiało cię nigdy że etyka świecka nigdy nie zostały w prosty i czytelny sposób nigdzie zapisana? Nie ma jednolitego świeckiego systemu wartości, jest mnogość przeróżnych systemów etycznych, które często nie są otwarte nie tylko co do samej instytucji ale przede wszystkim co do systemu wartości. Stąd właśnie ludzie którzy w boga nie wierzą ale z
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: no to chyba logiczne ze zydki i ich podwladni zawsze beda dzialac ba szkode
Ale polak ma swoja godnosc i zna swoje mozliwosci wiec oprocz c---a w dupie zaborcy wcinal jeszcze hazarskie gowno podane pod ryj xD brawo polacze
  • Odpowiedz
Można źródło zwłaszcza do tego gdzie kościół opowiadał się przeciwko wyklętym. Interesuję się w miarę historią, a pierwsze słyszę, stąd jestem ciekawy, oraz to że konstytucja 3-go maja była zamachem stanu? @lakukaracza_:
  • Odpowiedz