Wpis z mikrobloga

#ukraina #ukrainainfo

Za zatrzymanym przez polskie służby na wniosek Rosji wiceszefem skrajnie nacjonalistycznej ukraińskiej UNA-UNSO wstawiają się proukraińscy dziennikarze i politycy, m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Wcześniej Ihor Mazur czcił pamięć zbrodniarzy z OUN-UPA, w tym odpowiedzialnego za mordy na Polakach Romana Szuchewycza.

https://kresy.pl/wydarzenia/srodowiska-proukrainskie-bronia-zatrzymanego-wiceszefa-una-unso-ktory-wczesniej-gloryfikowal-oun-upa-i-szuchewycza/
  • 20
@szczebrzeszyn09: Jeśli kiedyś urojenia gównoportali będą źródłem prawa, to pewne będzie miał zakaz wjazdu. Na razie obowiązują trochę inne przepisy i mógł swobodnie przekraczać granicę. Zresztą w poprzednich latach był w Polsce co najmniej kilkukrotnie.
I to jest wlasnie przerazajace ze banderowcy znajduja poparcie w elitach polskich wladz ....


@szczebrzeszyn09: No, od pięciu lat czytam, że zaraz zrobią drugą rzeź wołyńską. I oczywiście rok w rok okazuje się to prawdą.
No, od pięciu lat czytam, że zaraz zrobią drugą rzeź wołyńską. I oczywiście rok w rok okazuje się to prawdą.


@JPRW: Bo zrobia... W tej czesci Europy tylko trzy panstwa moga zostac lokalnymi mocarsywami My, Ukraincy i Rosja. Mariaz ukrainsko polski jest nie mozliwy, poniewaz to polska jest tym slabszym. Mariasz ukraincko rosyjski tak ... wiec zapewniam ciebie ze za jakies 20-30 lat przynaleznosc Chelma i Przemysla moze byc bardzo problematyczna.
@szczebrzeszyn09: Ty widzisz co piszesz ?

" Mariaz ukrainsko polski jest nie mozliwy, poniewaz to polska jest tym slabszym" Ty tak serio czy trolujesz z okazji nudów w długi weekend ? O problematyce Chałma i Przemyśla nawet nie wspomnę bo tu się zrobił już srogi kabaret
a dlaczego Ty uważasz że to jest możliwe. 09 to rok urodzenia ?


@Blahblahaa: Nie odpowiedziales dlaczego uwazasz ze moja teoria jest malo prawdopodobna .... ale jeszcze jedna ciekawostka

Nie ma jak nadanie Świętu Niepodległości odpowiedniego formatu. Na przykład w Lublinie gościem specjalnym oficjalnych obchodów - będzie... Ihor MAZUR, wiceszef UNA-UNSO, zbrodniarz wojenny z Czeczenii i Donbasu.

Zatrzymany na podstawie listu gończego Interpolu został właśnie wypuszczony za poręczeniem innego banderowca, konsula
Żeby robić z jednego z najbardziej propolskich przedstawicieli współczesnego ukraińskiego nacjonalizmu krwawego banderowca z nożem w zębach, to trzeba być ostatnią kvrwą albo redaktorem kresy.ru.


@JPRW: Nic mnie tak dziś nie rozbawiło jak ten "komentarz".
Posłuchaj chłopaku, w swoim życiu byłem tu i ówdzie... więc muszę ci powiedzieć że jakieś 7-8 lat kiedy miałem okazję wymienić parę zdań z jednym z ich prominentnych członków UNA-UNSO byli najbardziej antypolską organizacją w całym,
7-8 lat kiedy miałem okazję wymienić parę zdań z jednym z ich prominentnych członków UNA-UNSO byli najbardziej antypolską organizacją w całym, nazwijmy to, "ruchu banderowskim". Na czele z ich skapcaniałym guru i założycielem Jurijem S.


@Jaksa_z_Kopanicy: Szuchewycz nie był założycielem tej organizacji, a już na pewno nie autentycznym liderem, bo z racji na wiek i stan zdrowia funkcjonował bardziej jako symbol niż przywódca. A te 7-8 lat temu to istniały pewnie
@Jaksa_z_Kopanicy: Co najmniej od polskiego wsparcia dla Pomarańczowej Rewolucji wyraźnie widać zmianę nastawienia niektórych środowisk nacjonalistycznych wobec Polski. Zresztą ich "antypolskość" z lat 90. jest i tak przesadzona, a w każdym razie miała mocno ograniczony kontekst.
Bo zrobia.. W tej czesci Europy tylko trzy panstwa moga zostac lokalnymi mocarsywami My, Ukraincy i Rosja. Mariaz ukrainsko polski jest nie mozliwy, poniewaz to polska jest tym slabszym. Mariasz ukraincko rosyjski tak ... wiec zapewniam ciebie ze za jakies 20-30 lat przynaleznosc Chelma i Przemysla moze byc bardzo problematyczna.


@szczebrzeszyn09: No czytli z Twojej logiki wychodzi, że ciagle krytykujac Ukrainców działasz na rzecz zbliżenia tego kraju z Rosją i realizacji