Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak Wy, ale niestety zauważyłem ostatnio, że rynek nagrań wideo koncertowych w Polsce jest w tragicznym stanie, jeśli chodzi o jakość.

Albo klepiemy DVD o kiepskiej jakości obrazu i w miarę normalnej jakości dźwięku (Dolby Digital 5.1, DTS 5.1) albo nagrania trafiają w kiepskiej jakości, zarówno obrazu, jak i dźwięku na serwisy streamingowe typu Player (tak, jak seria MTV Unplugged), Tidal itp.

Na serwisach streamingowych zazwyczaj mamy max pseudo 720p, które nierzadko wygląda gorzej, niż dobrej jakości DVD. Nie mówiąc o dźwięku.

Od kilku lat chyba nie wyszedł Blu-Ray z koncertem polskiego zespołu (nie liczę tu Behemotha, to zespół popularny głównie za granicą).

Kult MTV Unplugged 2010, Coma Live 2010, Andrus Piłem w Spale 2013, Dżem symfonicznie 2012, Dżem 35 lecie 2015 (i to chyba serio ostatnie takie wydawnictwo na tym nośniku). Dystrybucja cyfrowa też leży i kwiczy.

A tymczasem za granicą taki chociaż by Slayer.

https://m.mystic.pl/search?s=slayer%20killogy

Tak się to robi za granicą. Zero przestarzałego DVD, tylko Blu-ray, CD i winyl. A w naszym pięknym kraju wiadomo...

Szczerze mówiąc przez piractwo sami sobie to zgotowaliśmy. #koncert #polska #polandrock #dvd #bluray #piractwo
  • 4
Tak się to robi za granicą. Zero przestarzałego DVD, tylko Blu-ray,


@adijos93: do dzisiaj nie mogę przeżyć, że standard Blu-ray wygrał z HD-DVD. Ten drugi miał taką zaletę, że wrzucało się płytkę do czytnika, jak ktoś miał czytnik HD-DVD, to oglądał w jakości HD-DVD, jak ktoś miał tylko czytnik DVD, to oglądał w jakości DVD (wsteczna kompatybilność). Dużo bardziej bezboleśnie by się wszystko odbyło, zaś "przestarzałe" DVD by zniknęło z rynku
@haes82: HD DVD pojemnościowo był zdecydowanie mniejszy. Poza tym Blu-ray miał wsparcie Sony, nie było żadnych szans na wygraną. Sony to potentat także w branży filmowej. Zresztą tych formatów było kilka. A odtwarzacze i nagrywarki Blu-ray odtwarzają i nagrywają wszystko. Od CD po DVD po Blu-ray
@maras_sc2: przecież multum filmów itp na Blu-ray można kupić za 30-40 zł. Oczywiście nie od razu po premierze. Koncerty też są za 50-60 zł...
Sam kupiłem MTV Unplugged Kultu za 30 zł...