Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirunie z tagu #mercedes, mam w211 e320 CDI. Ostatnio wyskakuje komunikat że słabym akumulatorem, doladowalem ladowarką ale problem się powtórzył po tygodniu. Chcę kupić nowy akumulator, Ori trudno dostępny, może Exide 95ah?
#motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
@Siman Ori jest bezsensem. Sprawdź jaki powinieneś mieć (w sensie pojemność, rozruch) i taki kup jakiejś normalnej marki. Exide są raczej spoko, przynajmniej z moich doświadczeń.
  • Odpowiedz
@Siman: Oryginalne są dostępne w ASO od ręki.
Nie wiem jaki tam do tego auta oryginalnie Ci podchodził ale jeśli 95Ah (A001 982 82 08) to oryginał produkuje Varta. Ta z ASO jest nieco droższa niż ten sam model z wolnego rynku - nie wiem czy warto dopłacać.
Odpowiednikiem rynkowym tego akumulatora jest Varta G14 95Ah 850A. To dokładnie to samo co Bosch S5 95Ah 850A.

Jeśli masz auto z dwoma
  • Odpowiedz
@Siman: W W211 nigdy oryginalnie nie było 100Ah. Jeśli masz tam 100Ah i 760A (A000 982 33 08) to jest to akumulator Ca/Ca a nie VRLA/AGM. A to właśnie VRLA/AGM jest prawidłowym typem do W211.

Tym samym nie masz tam tej baterii która powinna być. Po VINie dowiesz się jaka była fabrycznie i dopiero z tą informacją zabierałbym się za szukanie nowego akumulatora.

W 320CDI były oryginalnie:
A 001 982 80
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MrDzikuPL hmm widocznie poprzedni właściciel wymienił na niepoprawny model. Czy to może bycmproblem że auto nie daje rady doładować na krótkich odcinkach?
  • Odpowiedz
@Siman: Może to być tego wina - AGM generalnie mniej prądu "traci" przy rozruchu przez swoją konstrukcję (dlatego też ten typ baterii stosuje się w autach z system Start-Stop).

Jednak w pierwszej kolejności sprawdziłbym drugi akumulator jeśli w tym egzemplarzu występuje - powinien się znajdować pod maską pod obudową filtra kabinowego. To właśnie on może być powodem zabierania prądu ładowania i powodować rozładowanie akumulatora głównego.

Najprościej będzie akumulator lub akumulatory sprawdzić
  • Odpowiedz
@Siman jak zrobisz test komputerowy to w zapamietanych bledach będzie informacja który akumulator ma błąd. Zgadzam się z poprzednikami, najczęściej błąd generuje małe ako.
  • Odpowiedz