Wpis z mikrobloga

Cześć,
Wymieniłem internet na 1 gb/s z upc. Potrzebuję router, który podoła takiemu wyzwaniu przez WIFI. Dostarczony przez operatora GIGA BOX wyciąga 600 mb/s na 5gh/z i 90-100 na 2.4 ghz. Teoretycznie 600 czy 1000 bez różnicy, ale skoro już płacę to lepiej czułbym się gdyby to 900-1000 było ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ponadto mieszam w domu i słaby transfer na 2,4 ghz powoduje transfer 10mb/s w najbardziej oddalonych miejscach :-(

Mam na oku : Router TP-LINK AC1750 Archer C7, co sądzicie? Ktoś używa?

#router #swiatlowdy #internet #wifi #upc
  • 8
  • Odpowiedz
@Bons: Jak chcesz mieć prawie wszędzie w domu >500M to nie widzę tego inaczej jak ze 3 sztuki unifi ac pro zawieszone w najbardziej dogodnych miejscach, gigabitowa sieć ethernet i do tego jakiś gigabitowy switch poe i ja bym dał jeszcze mikrotika co by ogarnąć na nim dhcp, nat jakiś firewall itd.
  • Odpowiedz
@dktr: Pal licho router, Twoje laptopy i smartfony wyciągną 900 mbit po wifi?

btw. ten router teoretycznie tyle wyciągnie, jeśli dobrze znalazłem, że w AC jest 4x4 mimo
  • Odpowiedz
@RolnikSamWdolinie: Całe życie miałem neostrada 10 mb/s. Dla samej satysfakcji będę trzymał takie łącze :D

@Merlinek: tak, wyciągną.

@dktr: dzięki.

Mimo wszystko modem/router jest uszkodzony. Prędkości na kablu spadły do 100 mb/s na dwóch komputerach. Natomiast przez 5 Ghz dalej w granicach 600 mb/s.

Poczekam do wtorku i będę dzwonił na infolinię.
  • Odpowiedz