Wpis z mikrobloga

Za 24 godziny mam wizytę u laryngologa a mój ból ucha bardzo daje się we znaki i nie pozwala mi spokojnie spędzić weekendu.
Jesteście w stanie polecić jakieś domowe sposoby na zmniejszenie bólu by do tego czasu wytrzymać? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#medycyna #kiciochpyta
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sercio: serio, idź się przespać. Próbuj. Skup się na bólu i staraj się do niego przyzwyczaić. Wiem jakie to #!$%@?, mi się ucho zatkało podczas zabawy z ex i piec minut później leżałem i kwiczalem z bolu xd do następnego dnia na wizycie
  • Odpowiedz
serio, idź się przespać. Próbuj. Skup się na bólu


@vanzs: > no to mamy odmienne zdanie, mi żadne tabsy nic nie dały, krople w pełni wyleczyły ucho

#!$%@?, stary "skup się na bólu" - co Ty homeopatą jesteś czy coś?

Ja mówię o medycynie a nie Twoim poczuciu. Krople nie przenikają do ucha środkowego. Nic nie dają i się nie powinno ich stosować.
  • Odpowiedz
@Sercio: Możesz już wziąć paracetamol. Ból jest destrukcyjny i powinno się go normalnie hamować lekami. Powinieneś wziąć dopuszczalną dawkę na wstępie, a potem podtrzymujące. Jak nic nie pomaga - polacam Dexakk w saszetce (szybciej działa). Ewentualnie ludziom pomaga np. 400 ibupromu i 1000 apapu równocześnie. Tak czy siak - nie powinieneś cierpieć i tyle. Zanim antybiotyk zacznie działać i tak minie jakiś czas i przez ten czas nie masz nic
  • Odpowiedz
@gardan: Ibuprofen co 4 godziny łykam, obecnie ból utrzymuje się na 1-2 w skali więc nie jest źle, próbuję czymś zająć głowę i cierpliwie czekać. Leki faktycznie bardzo rzadko biorę, to pierwszy raz kiedy wziąłem taką ilość od paru lat.

@baran_ofiarny: Od dłuższego już czasu zawsze jedna dziurka od nosa jest zablokowana ale nie wiem czy by to miało z tym związek. Poza tym to zawsze to ucho
  • Odpowiedz
@gardan: zapalenie ucha. Samo przejść. XD gościu, Ty się #!$%@? do mnie o to, że ból można łatwiej znieść jak się na nim skupi, a sam takie farmazony #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Sercio: Z rzeczy które można zrobić samemu to dobry efekt przeciwbólowy przy takim bólu ucha daje się często uzyskać poprzez zakrapianie do nosa kropli obkurczających śluzówkę np. ksylometazoliny. Po zakropieniu należy leżeć na chorym uchu z poduszką pod szyją by ucho było niżej niż broda. No i oczywiście leki przeciwbólowe, ale w dużych rozsądnych dawkach np. 1000 paracetamolu + 400 ibuprofenu co 8 godzin.
Ogólnie sporo osób tu #!$%@? od
  • Odpowiedz