Wpis z mikrobloga

  • 11
#sepecharecenzuje Terminator: Dark Fate

Fala krytyki i słabe wyniki oglądalności sprawiły, że po Dark Fate spodziewałem się crapa na miarę Genisys. Jak wielkie więc było moje zaskoczenie, gdy (teoretycznie) szósty Terminator przyniósł mi ponad 2 godziny pierwszorzędnej zabawy! Nie wierzcie tym ścierworecenzjom, bo jeżeli ja - Sepecha - umieściłem DF na trzecim miejscu wśród najlepszych Terminatorów, coś ewidentnie jest na rzeczy!

+nareszcie! Bohaterowie zyskali nieliche tło i oddzielne historie. I cyk, do niektórych zdążyłem się przywiązać jak do psa
+historia przewidywalna, ale wciąż daje masę satysfakcji
+antagonista - trochę taki Abdul, co to pyta czy sos ostry czy mieszany - ale w zasadzie na plus, daje radę. Oczywiście daleko mu do Roberta Patricka.
+kapitalne sceny walk wręcz - dynamiczne, efektowne i z odczuwalną mocą uderzeń
+sceny postapokaliptyczne - niemiennie najwyższy poziom i instant gęsia skórka
+oprawa i oszałamiające efekty specjalne, nawet jak na współczesne czasy (nie licząc CGI Arniego)
+muzyka, motyw końcowy to cudo
+brutalny jak rasowy slasher (oj, polecą głowy)
+Carl... #pdk

-co by nie mówić, historia pod schemat, nawet jeśli wciąż okuratny, to jednak jest to szablon
-nie do końca podobają mi się rozwiązania co do zmian w wątku przyszłości i Skynetu

No i co mam powiedzieć, 7.5/10. Spore zaskoczenie. Przepiękna oprawa i efekty plus nareszcie konretne postaci z krwi i kości. Trochę strachłem, płakłem i smutłem, trochę śmiechłem, było AlbiBack, pościgi i strzelanie. I czego chcieć więcej? Jeszcze raz to samo!

#kino #terminator #recenzja #scifi #film #premiera
Sepecha - #sepecharecenzuje Terminator: Dark Fate

Fala krytyki i słabe wyniki ogląda...

źródło: comment_dsp2eL84ZRMDHPnl4GJeCgWhsYsnj4HX.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Sepecha: a czemu mam twoją recenzją się przejmować? : D Mnie na przykład po T1 i T2 najbardziej podobał się T4, choć wiele osób miesza go z błotem. Sam chętnie przekonam się, co zrobili z tą częścią i wydam własny osąd. Jak będzie lepiej niż 6/10 to będę zadowolony.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@CKNorek A to taki żarcik z mojej strony :) No dla mnie również Salvation był 3 po Dniu Sądu i T1, ale DF robi robotę na wielu płaszczyznach, wrócę do niego chętniej. Na pewno jest lepiej niż w Buncie maszyn i Genisys postrzelonym.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@CKNorek Szczerze mówiąc, 7.5 to raczej niepopularna ocena, nie wiem czy to nie przez tę nagonkę i określanie filmu feministycznym pomnikiem i batem na mizoginów. Czy ja wiem, powiem tyle, że w filmie ktoś nie był w stanie otworzyć drzwi, więc poprosił o to kogoś innego... Jeżeli już doszukujemy się symboliki w każdym kadrze.
  • Odpowiedz
Jeżeli już doszukujemy się symboliki w każdym kadrze.


@Sepecha: Dlaczego w każdym? Taki cpt Marvel robił to w co drugiej scenie. Poza tym jest różnica między w budowaniu narracji silnej postaci, a silnej postaci, bo inni są słabi, jak to teraz jest modne w hollywood.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sejsmita Zgadzam się! No i właśnie Dark Fate o sile kobiet i mężczyzn traktuje zupełnie inaczej, niż chociażby właśnie Kapitan Marvel. Dla mnie na zdrowy sposób, nie czułem żadnej wyższości płci, za to też plus :)
  • Odpowiedz
@Sepecha: Nie widziałem filmu, nie dołożę się do zarobku tego gnoja millera, ale z materiałów promocyjnych wygląda to tak, jakby dzielne kobiety walczyły z gościem, który reprezentuje normalnych białych gości skojarzonych z nerdami.
  • Odpowiedz