Wpis z mikrobloga

Z powodu obecnego trybu pracy z wieloma delegacjami uznałem, że potrzebne mi jakieś urządzenie do spędzania czasu online i offline na lotniskach i w autobusach.
Uznałem, że najlepiej będzie to jakiś #tablet z #windows10 , gdyż noszę przy sobie już dwa telefony z #android , a przydałoby się coś pozwalające na użycie innych programów i funkcji w podróży. I zmieściło się do podręcznej torby o wymiarach 27 x 21 x 6 cm.

Wstępnie uznałem, że pasuje mi 2 w 1 #laptopy i tablet Asus Transformer Book T101HA, gdyż nie jest przesadnie drogi, dysk 128 GB nie jest zajmowany w ponad 50% przez system operacyjny i ma odpowiednie wymiary. Sprawdziłem na wystawie w sklepie i pod względem budowy też mi odpowiada. Ma dość dobre opinie, podobno bateria długo trzyma, a w razie czego można podładować przez micro USB ładowarką do telefonu albo powerbankiem.

Nadal jednak wstrzymuję się z zakupem i postanowiłem spytać jeszcze mirków o opinie.
Zastanawiam się też, czy szukać gdzieś jakiejś okazji do kupna z niższej cenie niż te 1400 PLN, znalazłem np. na allegro ofertę outletową od #xkom
https://allegro.pl/oferta/outlet-asus-transformer-t101ha-intel-4gb-128gb-win-8487131986
Tańszy o 300 PLN, napisane, że ze zwrotu po naprawie w serwisie i ma jakieś rysy itp. Rysy by mi nie przeszkadzały, ale zastanawiam się czy ufać, że się nie zepsuje albo nie jest jakoś mocniej zużyty.
Ewentualnie też w niższej cenie Lenovo Miix 320 o podobnej specyfikacji co Asus Transformer
https://allegro.pl/oferta/tablet-lenovo-miix-320-z8350-4-128gb-w10-hd-srebrn-8437803252
Tu z kolei model powystawowy i z zagraniczną klawiaturą, nie wiem czy ufać sprzedawcy czy nie, tym bardziej, że nie miałem tego modelu w rękach i nie wiem czy na pewno by mi pasował jak Asus.

Dodatkowo jeszcze zastanawiałem się nad używalnością takiej hybrydy nie tylko do emaili, mirko, filmów, książek i komiksów, ale też jakiś #retrogaming #staregry i z tym celu zaopatrzyć się w jakiś gamepad jak na zdjęciu.
Rzecz w tym, że trudno znaleźć pada w tym stylu mogącego pomieścić tablet 10", a pokazany tu Modecom Volcano Flame ma napisane wszędzie, że jest tylko do Androida. Zastanawiam się warto byłoby zaryzykować i spróbować czy działa jednak na Windowsie czy kupować na #aliexpress gdzie mają napisane, że pod Windows też chodzi (gdzie tam wszystkie jak sprawdzam mają tak napisane).
Pobierz Czymsim - Z powodu obecnego trybu pracy z wieloma delegacjami uznałem, że potrzebne m...
źródło: comment_xUBrkKJpWPRPGZiASIdo2Z2VfBZlm20N.jpg
  • 9
@Czymsim: Nie wiem jaki masz budżet ale może lepiej zainteresuj się Surfacem? Te wszystkie hybrydowe tableto/laptopy mają Atomy - technologię porzuconą przez Intela. I ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że działają one - średnio.

Jeśli chodzi o retrogaming - zależy o co CI chodzi. Jeśli planujesz kontroler to zgaduje, że bardziej zabawa w jakieś emulatory? Jeśli tak to lepsze bedzie coś na androidze (szczególnie, że taki słaby atomik raczej dobrze nie
@Skapiecalegolodupiec: @Wiosen: Granie to kwestia drugorzędna, ale w sumie jak miałbym kopiować pada, a telefony z Androidem i tak nosić przy sobie to mógłbym rzeczywiście kupić mniejszy pad i odpalać emulatory androidowe.

@Wiosen: Windows, duży ekran i klawiaturę bym chciał by móc wygodniej w razie potrzeby edytować jakiś dokument w docs albo office, napisać dłuższego maila albo otworzyć stronę internetową w normalnej wersji a nie mobilnej. I jako tablet
@KaluHeHe: Nie wiem, nie mam Redmi, popatrz sobie w specyfikacje.

@Wiosen: W sumie... może przyjżę się dokładniej dobrym tabletom z Androidem, miałem do tej pory styczność tylko z tanimi badziewiami, czasem słyszałem o jakiś lepszych funckjach.
Najważniejsze dla mnie by dało się używać stron internetowych oraz takich aplikacji jak Discord w formie jak na komputerze. A nie, że wersja okrojona bez połowy oryginalnych funkcji, baner na całą stronę każący ściągać
@Czymsim: mam tego pada, taki sobie, analogi maja taki deadzone ze do niczego sie nie nadaja, dpad jakis taki ogromny ch wie jak go wciskac, lag przez bluetootha tez jakis jest. ot tyle ze pasuje do tableta ale przy padzie od xboxa to nawet nie stal