Wpis z mikrobloga

Siemka, mam pytanie:

Który z oczyszczaczy powietrza Xiaomi jest dostosowany do Polskich norm jakości powietrza? Czy np. z proline wszystkie będą spełniały nasze limity? Jeśli nie, to czy ew. czy istnieje jakaś opcja żeby łatwo to zmienić z poziomu komputera, bez logowania się na jakieś chińskie serwery etc?
#xiaomi #smog #oczyszczaczpowietrza #smarthome #banggood
  • 6
@jkpauu: ale co chcesz osiagnac w ten sposob? Chcialbys odpalic oczyszczacz i ustawic go w tryb pracy do czasu az osiagnie konkretna wartosc? Bo nie bardzo rozumiem do czego tutaj ci te normy potrzebne.
Gdzieś mi mignęło, że niektóre Xiaomi dostosowują się do wyższych chińskich norm. Nie wiem do końca co to znaczy, ale domyślam się, że urządzenie będzie aktywniejsze do momentu osiągnięcia limitu, a później.. nie wiem, może będzie utrzymywało powietrze na granicy normy?
@jkpauu: nie wiem czy o to Ci chodzi, ale moje obserwacje są właśnie takie że ten oczyszczacz tak jakby ma zakodowane wyższe / gorsze (chińskie?) normy, tj włączasz mu auto, masz w pokoju dajmy na to 100ug (400%), wchodzi na obroty, zejdzie do np 30ug i obroty spadają a on cichnie. mimo że 30ug to ponad 100% normy i raczej chciałbyś to zbić dalej, np do 15ug. (liczby wziąłem trochę z
@maraswrona: Dokładnie o to mi chodziło i taka była moja intuicja. Właśnie stąd pytanie, czy są urządzenia Xiaomi, które mają te normy obniżone już na starcie. Też pojawiają się posty, że w urządzeniach z dystrybucji na PL ta automatyzacja jest ograniczona. Czyli wniosek taki, że lepiej kupić z Chin i samemu to ustawić.

@Brudne_Mysli: Wydaje się spoko jak na małą przestrzeń. Pozostaje pytanie o jakość, bo o działaniu Xiaomi już
@jkpauu: miałem pierwszą wersję i dawała dobrze radę, teraz zamówiłem P2, a starszy model powędrował do kuchni.
Nie ma co przepłacać za Xiaomi, chyba, że do zrobienia są większe pomieszczenia.

Jest dużo recenzji o starszym modelu P1, same pozytywne opinie.