Wpis z mikrobloga

@Probz: > Uczciwością i pracą ludzie się bogacą
chyba że odziedziczyli majątek po mamie to wtedy mogą co roku zakładać partie i pierd. głupoty przez całe życie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KinkyFish:
Ewentualnie możemy pracować na dobro banków i wielkich firm spieniężających zyski i uspołeczniających koszty i dać swoim dzieciom na start sytuację, że mieszkanie w mieście kosztuje tyle, że potrzeba 30 lat kredytowania by mieć swoje 40 metrów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Ragnarokk Co w tym dziwnego? Mam działkę ale nie stać mnie na postawienie domu. Czemu mnie nie stać? Bo muszę spełnić setki przepisów które mnie ograniczają. Chciałbym to zrobić własnymi rękoma i na własne ryzyko ale moje cudowne państwo dba o mnie i nie pozwala bo to samowola budowlana.
  • Odpowiedz
@KrakenFromKrakenowo: a jakby się buda zawaliła i zmiażdżyła ci nogi, to do kogo byś się zwrócił po pomoc? Może twoim zdaniem wszystkich, w tym chorych, niepełnosprawnych i starych, należy zostawić sobie samym w każdej dziedzinie - począwszy od edukacji, przez leczenie, na konsumpcji i samowoli budowlanej kończąc?

  • Odpowiedz
@KinkyFish:
Tak, zacytowałem siebie celowo, by podkreślić że mówiłem o mieszkaniu w mieście nie kawałku ziemii na obrzeżach, czego kolega Kraken nie zauważył. Rozumiem, że to zbyt wielkie wyzwanie by samemu zrozumieć, więc tłumaczę.
  • Odpowiedz
@KrakenFromKrakenowo:

Chciałbym to zrobić własnymi rękoma i na własne ryzyko ale moje cudowne państwo dba o mnie i nie pozwala bo to samowola budowlana.

To już tylko domysły bez żadnych podstaw. [o cenach ubezpieczeń]


Sam pisesz, że chcesz podejmować ryzyko na własną rękę, a jednocześnie nie widzisz podstaw do tego, żeby ubezpieczenie było droższe. Trochę takie xD
Ja wiem, że fani wolnej ręki rynku myślą, że zjedzą ciastko i będą mieć
  • Odpowiedz