Wpis z mikrobloga

@KolejkaGorska: Dla mnie tak - ale patrzę przez okulary dzieciństwa w Polsce małomiasteczkowej w pierwszej połowie lat 90. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ktoś by mi dał do wyboru, że mogę wziąć jednego - wziąłbym starszą. Nowe Lego dla mnie już nie ma nic w sobie, więc moje zakupy zawęziłem do '96 wstecz.
szkarady? Chcesz powiedzieć, że ta terenówka jest ładniejsza od Land Rovera 42110?


@KolejkaGorska: dokładnie tak jest. Seria Technic powstała po to, żeby pokazywać dzieciom jak działają różne mechanizmy typu skrzynia biegów, dyferencjał, silnik itd.

W nowych modelach tego nie widzisz, bo wszystko jest schowane pod różnego rodzaju panelami, w starych widać było wszystko - mogłeś obserwować jak to działa podczas zabawy, a nie tylko przez kilka sekund podczas składania.

Może z
@draobwons: Mam tego sześciokołowca :-) Genialny model i do tego przebudowywał się w świetną wyścigówkę. Zawsze marzyłem, żeby dokupić do niego silnik. Ale niestety nie było kasy na to.

Niestety te klocki były strasznie kruche, więc po kilku latach już nie dało się go złożyć. Dziś dzięki bricklinkowi odtworzyłem zestaw.

Brakuje mi tylko ludzika, który już dawno się połamał. Za dzieciaka sklejałem go wielokrotnie jak umiałem - zwykle butaprenem, więc był