Wpis z mikrobloga

@cubEE: np. klif w Gdyni-Orłowie, akwarium gdyńskie (może wprowadzili klimatyzację od czasu kiedy tam ostatnio byłam), port, w Gdańsku Muzeum Bursztynu, uliczkę Mariacką, żuraw, Neptuna, klif w Jastrzębiej Górze i latarnię morską na Rozewiu.
@cubEE: Szczerze, ciężko mi powiedzieć, może są jakieś busy z Gdańska? Na pewno jakiś będzie z Tczewa, dużo jeździ lokalnych busów "Latocha", może mają stronę www z połączeniami
@cubEE: tego nie wiem, kuzynka się tym zajmowała jak u niej mieszkałam podczas nadmorskich wizyt :P

Co do przemieszczania się jeszcze to przez całe Trójmiasto biegnie piękna ścieżka rowerowa, ale można też jeździć kolejką- SKM.
@cubEE: http://www.latocha.pl/rozklad widzę, że jest kilka busów z Tczewa do Gniewu, na pewno jeżdżą jeszcze inne pks-y. A w Gdańsku możesz odwiedzić ZOO, porządna rundka po starówce, Oliwa - park oliwski, katedra, może wejść na Pachołek (ma jakieś 80 m n.p.m. - fajny widok), z muzeów to tak jak wyżej - bursztynu i Dom Uphagena na ul. Długiej
@cubEE: a Zoo, tak jak @kkb1: napisał, koniecznie! Jak za tego typu przybytkami nie przepadam, bo zwyczajnie żal mi zwierzaków, tak tam warunki mają super komfortowe. Oczywiście nie jak na wolności, ale bardzo do tej wolności zbliżone- duże, przestronne wybiegi wygodnie zagospodarowane. Zbierali jeszcze kilka lat temu na żyrafę, nie wiem czy już mają ;)

Jeszcze: Westerplatte i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Jeśli sobie coś jeszcze przypomnę, co mi
@cubEE: O, a Oliwę możesz połączyć z wypadem do ZOO, będzie w miarę po drodze. Co do innych pomysłów, w Sopocie oprócz monciaka możesz odwiedzić Grodzisko, a w Gdańsku siedzibę główną Amber Gold :P
@kkb1: Bardzo dawno mnie tam nie było (w Zoo, w Trójmieście miałam przyjemność trochę później się jeszcze pojawić), ostatnio właśnie jak jeszcze zbierano na żyrafę do puszki ;)

Gdańsk jest cudny, a w Gdyni czuję się jak u siebie, mimo że tak obiektywnie to brzydka i w ogóle, ale jakiś taki spokój mnie ogarnia- największy w porcie, jak porządnie śmierdzi tymi wszystkimi chemikaliami :P