Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@diogene: chłopak idzie do konkretnej instytucji, bierz udział w jej obrządku, można się spodziewać że będzie przestrzegał zasad tejże instytucji, prawda?
Tak samo gdy idę do np. muzeum, to przestrzegam przepisów oraz poleceń obsługi. Nie biorę sobie obrazu ze ściany i wynoszę, bo mam taki kaprys.
Zwiazki wyznaniowe są chronione przed profanacją miejsc kultu i elementów ich religii przez prawo, czy Ci się to podoba czy nie. Chłopak złamał te
  • Odpowiedz
@pepsik: idiotyczne porównanie. Chłopak nie próbował wynieść złotej hostii ani obrazu. Lepszą analogią by było: idziesz do muzeum i zwiedzasz w złej kolejności, wiec kustosz wezwał policję bo dla niego to jest wbrew zasadom zwiedzania.

Plus skąd wiesz że został do czegokolwiek zmuszony?


z tego co mówił
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diogene: zwiedzanie w złej kolejność, wbrew sugestiom muzeum psuje tylko Twój odbiór całości wystawy.
Wynoszenie poświęconej hostii z kościoła jest przez Kościół który ją "stworzył" uznawane za profanację.
Podlega to pod obrazę uczuć religijnych, bo chłopak zrobił to sam, z własnej, nieprzymuszonej woli, a więc celowo.
Nie rozumiem czemu go bronicie? Tak bardzo pogardzacie katolikami że przyzwalacie na profanowanie elementów dla nich świętych? Bo to jakiś odwet za krzywdy wyrządzone
  • Odpowiedz
jest przez Kościół który ją "stworzył" uznawane za profanację.


@pepsik: PRZEZ KOŚCIÓŁ. To że kościół też by chciał mordować gejów nie znaczy że tak ma być ani że takie jest prawo. Boli mnie to że policja przyjechała do wyplutego wafla, ale w dupie miała to że klechy dzieciaka trzymały na siłę. Nie rozumiem czemu jeszcze bronisz takich idiotycznych przepisów i zachowania księdza, bo serio, z takimi przekonaniami - że uczucia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diogene: a kiedy powiedziałem, że to są dobre przepisy? XD Zrozum, że można się z czymś nie zgadzać, ale respektować przepisy tym rządzące. Jeśli zaczniemy podważać przepisy bo po prostu nam się nie podobają, choćby słusznie, to co stoi na przeszkodzie żeby zrobić to z dowolnym innym przepisem? To prosta droga do anarchii. Moim zdaniem te przepisy są zbyt nieprecyzyjne. Ale to co ja sobie myślę, w żaden sposób nie
  • Odpowiedz