Wpis z mikrobloga

Siemanko, potrzebuje pomocy. Grając w Skyrim laptop się zawiesił po czym kilka razy próbował się włączyć aż w końcu pokazał niebieski ekran z próbą naprawy systemu, która się nie udała. Wyłączyłem go całkiem i po wystygnięciu włączyłem i odpalił się jednak przy większym obciążeniu (po jakichś 4 sekundach odpalonego Skyrima) znów freezuje i muszę robić wymuszony reset. Podczas przeglądania internetu/YouTube wydaje się ze wszystko jest okej. Niedawno miałem podobna sytuacje ale kombinowałem wtedy ze sterownikami dźwięku i wydawało mi się ze to od tego. Po formacie do wczoraj było wszystko okej. Ktoś ma pomysł co to może być/jak go zdiagnozować? System Windows 10, laptop Acer Aspire rocznik jakoś 2013. #komputery #pcmasterrace #informatyka #windows10
  • 9
@pufcyneracy: thermal throttling zadziałał to się stało, bo przez 6 lat mógł się zapuścić i system chłodzenia wymaga przedmuchania i wymiany pasty termoprzewodzącej.
Zainstaluj HWiNFO64 i podczas uruchamiania zaznacz opcję Sensors-only i naciśnij RUN. Szukaj CPU i coś takiego jak GPU intel hd graphics i zostaw tak w bezczynności na parę minut po czym sprawdź max temp.
Podejrzewam, że w idle może łapać już graniczne temperatury.