Wpis z mikrobloga

Utwierdziłem się w przekonaniu, że inwestowanie krótkoterminowe to nie dla mnie i tylko długoterminowe inwestowanie w wartość w moim przypadku ma sens.
Chciałem kupić etfa na rynki wschodzące, od otwarcia trochę poszedł w górę, no to poczekam chwilę może spadnie o te kilka centów, patrzę za chwilę znowu poszedł kilka centów górę, patrzę znowu za chwilę znowu poszedł trochę w górę, no kurna składam w końcu zlecenie, bo cały czas będzie rosnąć. Po chwili czekania zlecenie zrealizowane, patrzę po chwili na kurs, poszedł chwilę w dól
Buy high sell low. (°°
#gielda #inwestowanie #etf
  • 10
  • Odpowiedz
@Mysciak: @tank_driver: @koronahehe: To ma nawet swoją nazwę i zdarza się każdemu: FOMO. Jak pomyślisz o tym co zrobiłeś to okaże się, że kliknąłeś "buy" bo cena rosła i to był jedyny powód. bo przed zakupem nie miałeś określonego Stop Losa, czy Take Profitu. Jak tak o tym pomyślisz to rzadziej Ci się to będzie zdarzać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mysciak: @blinxdxb: zawsze jakieś ma znaczenie trafienie w dołek czy górkę, dobry timing daje często kilka % na start (kiedy kupimy np. w okresie paniki)

Zawsze warto korzystać z analizy technicznej nawet kiedy inwestujemy fundamentalnie w dłuższym terminie, często podpowiada ona odpowiedni moment wejścia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dzejkop566: na dłuższą metę i tak się wyrówna. Wiadomo, że w kryzysie najlepiej kupowac, sam czekam na następny, żeby się obkupic, bo inwestuje w etf już wiele wiele lat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blinxdxb: każdy by chciał kryzys, ale właśnie dlatego go teraz nie będzie. Ogromna popularność obligacji i złota ostatnio, wszędzie artykuły i sposoby na zabezpieczenie się przed kryzysem. Nikt nie wie ile potrwa jeszcze obecny cykl gospodarczy, ale big money jak i zwykli ludzie są nadzwyczaj ostrożni w tej chwili, a to raczej antywskaźnik. Także możemy mieć jeszcze kilka lat prosperity
  • Odpowiedz
@bywaj: sprawdź degiro. ma swoje plusy i minusy, ale niektóre etfy np. popularny msci world (iwda) mozna kupować bez prowizji. jakbyś miał pytania - pisz na pw.
  • Odpowiedz