Wpis z mikrobloga

Hej ho, zgłosiłam się do #mirkowyzwanie i otrzymałam następujący zestaw:

1. Napisz wiersz o tematyce jesiennej
2. Zrób 20 000 kroków jednego dnia
3. Przygotuj dla swojej partnerki/mamy/siostry naszyjnik z jarzębiny- opisz jak zareagowała na taki prezent

Wybrałam drugą propozycję. 20 października wybrałam się na spacer. Nie był wyjątkowy ze względu na odległość, bo obecnie mieszkam w górach i wszędzie mam daleko, ale był unikalny ze mną względu na towarzystwo - pierwszy raz poszłam na przechadzkę tylko z Portugalczykami. Zabawne było to, że to ja robiłam za przewodnika w ich okolicach. Zabrałam ich nad rzekę,a dokładniej w miejsce o nazwie Praia Fluvial de Vila do Carvalho. Chociaż trochę się stresowałam wyprawą (na miejsce przyszłam godzinę przed czasem xD), to było bardzo miło. Eduardo i Claudia po drodze opowiadali mi o swoich regionach, zwyczajach, obiecali też domowy alkohol ;) Po dotarciu na miejsce zaczęliśmy eksplorować okolicę i zwiedzać ruiny starych domków z kamienia, niestety brzydka pogoda nas niedługo potem wygoniła stamtąd, głazy były tak śliskie Claudia mało się nie wykąpała w rzece xD W drodze powrotnej trochę zboczyliśmy z trasy i zabrali mnie na most, z którego można było zobaczyć całe miasto. Bardzo podobała mi się ta wyprawa, im chyba też, bo jutro oni mają mnie gdzieś zabrać :D
Zdjęcia trasy i okolicy wstawię później, bo chwilowo mam problem z telefonem :c
  • 4
  • Odpowiedz