Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy przy zdiagnozowaniu problemu z #iphone. Od jakiegoś miesiąca strasznie osłabiła się bateria. Czasami są potrzebne dwa ładowania dziennie. Do tego np. tak jak dziś przy zasypianiu było baterii około 60%, a rano nieco ponad 20%. Model - iPhone SE. Jak wejdę w ustawienia to żywotność baterii jest określona - 77%, ale jest też komunikat "serwis". Bateria jest walnięta i pomoże tylko wymiana? Czy może warto spróbować np. resetem do fabrycznych? #ios
  • 18
@pablopavo7: Na swoim iPhone 7 mam ~77% i pokazuje serwis, ale bateria działa dobrze.
Sprawdź czy jakieś aplikacje nie pracują w tle, np. jakiś trackery sportowe które potrzebują stałego dostępu do GPS.
Ja zawsze udostępniam swoją pozycje gdy aplikacja jest aktywna, nigdy nie kliknąłem udostępnij pozycje zawsze.
@pablopavo7: Zrób backup przez iTunes na PC i spróbuj czysty iOS. Bez żadnych podejrzanych aplikacji, zobacz jak długo wtedy bateria będzie Ci trzymać.
PS. Spotify możesz zainstalować na czystym iOS, Spotify jest ok.
@pablopavo7: Akurat te statystyki pokazują tylko aktywne aplikacje które zużywają baterie, aplikacje które uruchomiłes. Wiec może to być dosłownie wszystko co w tle się aktualizuje. Sprobuj czysty iOS. Daje głowę, ze pomoże
@pablopavo7: "Aktualizacja oprogramowania iOS 13.1.3, zamiast poprawić pracę całego systemu, przyniosła problemy z baterią. Cześć użytkowników skarży się, że iPhone'y rozładowują się w niecałą godzinę, a w niektórych przypadkach trzymają tylko 30 minut"