Wpis z mikrobloga

Mirki chce sobie kupić zegarek który wygląda jak poniższy rolex. Nie chce kupić podróby rolexa bo nie jestem cyganem z parkingu. Chodzi mi o firmy ze średniej półki które robią zegarki w podobnym stylu. Jakieś seiko czy może citizen, kiedyś widziałem zegarki w takiej stylistyce tych firm.
Chce żeby był to zegarek kwarcowy ze szkiełkiem szafirowym. Cena max do 1500 zł, kupię coś takiego za takie pieniądze?

#zegarki #kupujzwykopem
AnalnyNiszczyciel - Mirki chce sobie kupić zegarek który wygląda jak poniższy rolex. ...

źródło: comment_FVQJmOgNvqWoHfEBsf50PmkXPeGAWNLY.jpg

Pobierz
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AllieCaulfield: niestety tymi kategoriami to phoibos, davosa, tissel, steinhart byłyby replikami. Jedyne większe odstępstwa to logo na tarczy. Mówię tu konkretnie o klonach suba czuli w zasadzie tym co postawiło te brandy ;) dopiero teraz pozwalają sobie na jakieś autorskie projekty
@Shegis: wybacz ale nie mogę się z tym zgodzić. Gdyby były to repliki to musialyby spełniać jeden podstawowy warunek. Mianowicie musiałoby być logo Rolexa. Wtedy byłaby to replika. Replika czyli dokładne odwzorowanie. 1:1. Te zegarki są inne. Inna bransoleta, układ napisów na tarczy, często indeksy, inne czcionki, itp
@Shegis: wydaje mi się, że wiem co chciales powiedzieć. Mianowicie to, że wymienione marki czerpały dużo ze sprawdzonego projektu jakim jest w tym przypadku Submariner. Niektóre aż za dużo. Tutaj świetnym przykładem jest Steinhart. Dopiero po jakim czasie zaczęli robić bardziej "oryginalne" projekty. Wiesz, można projektować samemu i trafiać w gust lub nie ale kasa musi się zgadzać najpierw :)
Mnie osobiście homage nie przeszkadza. Powiem więcej. Taki Squale 20 atmos