Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#mikrokoksy Robię fbw po każdym treningu czuję zmęczenie nóg i rąk ale klaty nie za bardzo. Jest to może przyczyną że źle wyciskam na ławce? Za mało to nie bo prawie się dzisiaj udusiłem sztanga.
  • 11
@Robocovo: Wbrew pozorom wyciskanie na klate, wcale nie dziala glownie na klate. To "zmeczenie" to nie jest zaden wyznacznik :) Jesli dokladasz ciezaru, to wszystko jest ok. Jesli natomiast chcesz czuc to zmecznie, czy sobie klate spompowac, to wycisknie jest slabym cwiczeniem. Lepiej wrzucic jakies rozpietki czy sciaganie linek.
@Robocovo: Zalezy jaki masz cel. Jesli trenujesz po to, zeby wywalac wieksze ciezary, to dobrze wykonane cwiczenie to takie, ktore na nastepnym treningu pozwoli Ci podniesc wiecej, lepiej, szybciej. Jesli Twoim celem jest wieksza masa miesniowa, to dobrze wykonane cwiczenie to takie, dzieki ktorem u rosniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, to jesli dobrze wyciskasz, to klata wykonuje stosunkowo mala prace. Duzo wieksza barki, triceps.
@Robocovo: Trochę ma bo przy większym ciężarze trochę inaczej będziesz się spinał i inaczej będą mieśnie aktywowane. Poza tym tylko 32 powtórzenia. Opuszczaj 3 sekundy ciężar w dół, rób z pauzą i #!$%@? ze 120 powtórzeń to obiecują, że na kolejny dzień będzie ogień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby co to tak wyglądał wczoraj mój trening to teraz nie mogę się podrapać po klacie. Takie zakwasy (
@Robocovo: Znaczy ja to bardziej polecam wachlować ilością powtórzeń, ciężarem i techniką. Możesz zrobić na jednym treningu najpierw zwykłe wyciskanie dużym ciężarem na powiedzmy 3 razy, potem mniejszym ciężary na 10 powtórzeń. Potem jeszcze mniejszym ciężarem zrobić wyciskanie wąsko właśnie z tym wolnym opuszczanie. Bo jak robisz na całym treningu tylko 30 powtórzeń ze stałym ciężarem no to nie ma szans żeby "czuć" klatę. Nie twierdzę, że wtedy nie urośnie czy