Wpis z mikrobloga

Mirki od jakiegoś czasu drgają mi bez przerwy mięśnie w przeróżnych częściach ciała (ręce, szyja, nogi, powieki, głowa, dosłownie wszędzie na zmianę). Do tego dochodzi dużo większa nerwowość i czasem przyspieszone tętno. Dodam, że cierpię na #nerwica, w terapii od lat, bez leków. Pierwsze co pomyślałem, to że pewnie chodzi o #magnez ale mam wrażenie, że po braniu magnezu drgają jeszcze bardziej. I co teraz? Z lekarzami rozmawiałem, badania ok i nic poza próbuj pan z tym magnezem, albo wit D3 się nie dowiedziałem. Próba tężyczkowa wybitnie dodatnia, robiona pare lat temu - podobno tężyczka u mnie powstaje od hiperwentylacji. Jakieś pomysły?
#zdrowie #pytanie #kiciochpyta
  • 9
@aei9077: a jaki magnez bierzesz? suplement czy lek? jak wygląda Twoja codzienna dieta, np. dużo kawy, napojów gazowanych, monsterków? bierzesz jakieś leki czy inne suplementy? jesz warzywa? jakie dodatkowo badania wykonałeś?
@czar_Pekla: Lek, codzienna dieta nie jest jakaś mocno przemyślana, staram się jeść sporo owoców i w miare regularnie. Nie piję w ogóle napojów gazowanych, nie jadam słodyczy, a o kawie i monsterkach mogę zapomnieć - po czymś takim mam natychmiast stany lękowe i tachykardię. Brałem przez długi czas suplement multiwitaminę, a teraz już nie. Co do badań, cała masa - na czele z EKG, EEG, echem serca i rezonansem głowy, z
@aei9077 nie tylko magnez ma na to wpływ ale i potas.Wszyscy zapominaja i łykaja sam magnez lub wit D a potem zdziwieni że nie działa.
Zrób badaniania i sprawdź poziomy. Ewentualnie ogarnij w aptece aspargin. Jest taniutki, zawiera magnez i potas, działa miliard razy lepiej niż wszystkie preparaty z apteki. Miałem ciągle skurcze i bóle mięśni-walnąłem opakowanie przeszło. Koleżanka miesiąc walczyła z drgajacym policzkiem, wystarczył tydzień z asparginem i przeszło.
Tylko uważaj
@thewickerman88: Potas we krwi mam w normie, do tego od miesięcy dbałem o potas w diecie często jedząc banany i pijąc sok pomidorowy. Magnez z krwi też mam w normie. Brałem również aspargin, efekt taki sam jak po samym magnezie, czyli nasilenie dolegliwości (lub brak zmian w najlepszym wypadku). Wapń i wapń zjonizowany z krwi też ok.