Wpis z mikrobloga

Jak zwykle przyjemna wizyta w Quality pozwoliła mi poznać bardzo przyjemny zapach od Jovoy, którego wcześniej nie testowałem. Jest to Remember me wydany w 2018 roku. Przez wielu nazywany początkiem końca tej marki bo jest...zapachem niezwykle przyjemnym i łatwym w odbiorze. Ja nie zgadzam się z tymi opiniami, pomimo, że znawcą lub wielbicielem tej marki nie jestem. Ba, nigdy nie miałem flakonu od Jovoy.

Jak to pachnie?

W przeciwieństwie do takich ikon tagu jak @dr_love czy @KaraczenMasta, nie jestem dobry w opisywaniu zapachów w sposób poetycki, ale ten zapach pachnie jak moje dzieciństwo. Jako dziecko uwielbiałem mleko smakowe, zwłaszcza waniliowe. Piłem je z reguły na zimno. A Remember Me to podgrzane waniliowe mleko z domieszką kardamonu w otwarciu. Po kilku minutach zaczyna się przebijać nieśmiało akord herbaciany i kompozycja ta trwa kilka godzin. Baza to już sama wanilia.

Brzmi mało męsko? Być może. Natomiast na mojej skórze układa się wystarczająco męsko by go nosić. Mój różowy jest bardzo wyczulony na wszystko co niemęskie. Pachniesz jak zadbany mężczyzna, słodko i przyjemnie. Jednak radzę go przetestować na własnej skórze.

Ja zapach oceniam na 8/10. Uspokaja i wprawia w dobry nastrój. Dla miłośników wanilii pozycja do sprawdzenia. Jeśli lubisz Grand Soir, może spodobać Ci się ten zapach.

Parametry

Jest to zapach raczej subtelny i niekrzykliwy. Nie będzie zostawiał gigantycznej smugi i wypełniał pokojów. Moim zdaniem dobry zapach do biura bo nie będzie męczył otoczenia, ale na pewno intrygował. Trwałość na skórze oceniam bardzo dobrze, 10-12 godzin.

Suma sumarum 6/10 (optymalna aplikacja to jakieś 4-6 psików). Zapach raczej jesienno-wiosenny ze względu na moc.

Oryginalność

Niewielka szansa, że ktoś będzie go miał poza nami.

10/10

Cena

555 zł za 100 ml

#100perfum #perfumy
Pobierz
źródło: comment_6xjVL6ChUbgeXOksYW1DCTUxjwjGS9RI.jpg
  • 1