Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą te rekrutacje do młodych dynamicznych zespołów...
Wysyłasz CV, po tygodniu telefon i wstępna rozmowa... Zaznaczasz, że do końca miesiąca tydzień (a wypowiedzenie trzeba rzucić) to raz, a dwa masz już podklepaną wstępnie inną ofertę i jeśli chcemy coś ogarniać to spinamy dupę z tą rekrutacją, żeby nie wodzić innej firmy za nos jak rozpuszczona Julka...
Ja się godzę żeby zadania rekrutacyjne przwidziane na tydzień będąc w stałym kontakcie z rekruterem #!$%@?ę w weekend bez żadnego kontaktu w razie niejasności wymagań do rozwiązania + będę elastyczny jak moderatorzy na wypoku w dawaniu banów na terminy spotkań a oni zepną dupę i postarają się ogarnąć najszybsze możliwe terminy i podeślą ocenę zadań na wczoraj... Taa #!$%@? połowa drugiego dnia roboczego za nami a rektuterka nawet nie umie podać ETA wyników, jutro jestem ustawiony żeby dać odpowiedź na ofertę a ona jąkając się prosi o jeszcze trochę czasu.
#pracbaza #rekrutacja i trochę #devops #programista15k
  • 8
  • Odpowiedz
@HachiRoku: ps. tak wiem, że aż nie podpiszę umowy czy jakiegoś innego kwitu mogę się rozmyślić nawet kwadrans przed przyjściem do pracy ale chciałbym być fair wobec firmy, która rekrutację #!$%@?ła profesjonalnie w tydzień od kontaktu rekrutera do oferty.
  • Odpowiedz
@Perkele93: bardziej team leader nie umie się zebrać i spojrzeć na 7 zadań z czego 2 mają 20 linii kodu a reszta po linijce max 2... A sam zaznaczył, że mu są potrzebni ludzie najszybciej jak się da.
  • Odpowiedz
@HachiRoku: to czesto nie wina babeczek z HR. One robią za proxy... TL na ogol ma wbite albo jakis dyrektor. Moja opinia to jek teraz daja ciala z tak drobna sprawa to pozniej tez beda dawac ciala wiec sobie odpusc
  • Odpowiedz
@buntuubuntu: w środę zawołali na rozmowę na piątek, w piątek rozmowa tel i wysyłka zadań (rekruterka została specjalnie po pracy żeby dopiąć temat, ja odesłałem w sobotę w nocy) i teraz czekam na ocenę zadań czy chcą ze mną dalej gadać. Zapewne cała rekrutacja zamknie się w 10 dniach roboczych, tylko na wejściu wiedzieli, że termin jest pilny przez drugą rekrutację.
BTW. podczas pisania tego komenta zaprosili na rozmowę :)
  • Odpowiedz
@buntuubuntu: @ddzwon: Tutaj wina była ewidentnie team leada bo musiał znaleźć czas na przejrzenie tych zadań ale udało im się odpakować zipa i przejrzeć 7 katalogów. Czekam teraz na termin rozmowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobaczymy jak szybko uda im się to dograć.
  • Odpowiedz