Wpis z mikrobloga

@wigr: No i elegancko. Od 3 lat noszę przy sobie w zasadzie jedynie telefon i wszędzie nim płacę. więc dla mnie byłyby to same plusy. Przynajmniej stare babcie i dziadki by nie przebierały w tych groszach przez 10min przy kasie.
Wszystkie sklepy w Polsce mogłoby przejść na system jedynie bezgotówkowy i bym takim zmianom szczerze kibicował.
  • Odpowiedz
@FightMaker:

Przynajmniej stare babcie i dziadki by nie przebierały w tych groszach przez 10min przy kasie.


Nic tak nie #!$%@? jak czekanie godzinę w kasie bo stara baba sieci i szuka tych grosików aby i tak dać więcej bo nie znalazła
Na co kasjerka odpowiada "No nie będę miała jak wydać, może 5 groszy ma pani? I znowu szuka szuka, "A 2 grosze może być 5 nie mam" i cyk przestój
  • Odpowiedz
@jabolsy: dla twojej wygody, dlatego ze inni przed toba tez musza placic karta i nie musisz #!$%@? czekac pol dnia, bo Grazyna wyciaga 50 groszy w dwugroszówkach. To co ty mowisz, to jest #!$%@? "na chlopski rozum" bez pomyslu o co tutaj chodzi
  • Odpowiedz
@kurio: Tak i każdej osobie z tych trzech wygrzebywała z rączki drobne... Weź człowieku zmądrzej bo to, że trzy menele stały przed Tobą w kolejce to nic nie znaczy.
  • Odpowiedz
ja bym radził uważać tym wszystkim bezgotówkowym xD Pracuje na dwóch terminalach z ING, jakieś 1,5 tygodnia temu miała miejsce spora aktualizacja systemu i jednym słowem - tragedia. Minimum 2x dziennie całkowita utrata zasięgu przy czym pomaga minimum jeden restart, ale co najlepsze to to, że dość często dostają jakieś zwiechy i po chwili dobijają ostatnią wciśniętą cyfrę raz lub dwa, także z płatności 3zł robi się 30. Więc przed podaniem terminalu
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: ja jestem #niebieskipasek a podobnie jak @krolowamonika praktycznie nigdy nie mam przy sobie gotówki. Jasne, zaraz wyskoczysz z tekstem że co jak bank będzie miał awarię, albo przerwę techniczną. No cóż, już od jakichś 8 lat taka sytuacja niezapowiedziana mi się nie zdarzyła (o przerwach technicznych bank zazwyczaj informuje). Jasne, zawsze może być coś jak ostatnio w mBanku że się przerwa przedłużyła, ale jakoś dziwnym trafem wtedy też gotówki nie
  • Odpowiedz
Dla wygody to chyba fajnie mieć wybór a nie


@jabolsy: też, ale zdecydowanie wygodniej jest na zbliżenie bez czekania na wydawanie moniaków reszty i te wszędobylskie groszowe sprawy. To JEST wygodne.
  • Odpowiedz
@wigr: W Polsce jest to niezgodne z prawem, nie mozna odmowic przyjecia platnosci gotówką.

Zgodnie z ustawą o Narodowym Banku Polskim, znakami pieniężnymi na terytorium Polski są banknoty i monety opiewające na złotówki i grosze.

art. 32 Znaki pieniężne emitowane przez NBP są prawnymi środkami płatniczymi na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Odmowa przyjecia platnosci podpada pod art. 135 kodeksu wykroczeń.

Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie
  • Odpowiedz