Wpis z mikrobloga

Stłuczkowe mirki, pierwszy raz miałem stłuczkę i nie wiem jak to zrobić żeby po spisaniu oświadczenia było dobrze. Od razu piszę że to nie z mojej winy.
Sprawca jest w HDI/warta, ja w PZU. Moim celem jest poprostu porządne doprowadzenie auta do stanu z przed stłuczki(jeżeli nie lepiej). Żadnych pieniędzy luzem od ubezpieczyciela nie chcę, poprostu dobrze zrobione auto. Typowe kosmetyczne pierdzielnięcie + droga lampa xenonowa do wymiany (picrel). Gdzie dzwonić, co robić? Wiem że szkodę zgłasza się przez internet, ale nie wiem czy wtedy dostaje tylko pieniądze czy jak? Ktoś pokieruje?

Pobierz impossibru - Stłuczkowe mirki, pierwszy raz miałem stłuczkę i nie wiem jak to zrobić ...
źródło: comment_GgQI1avkh2fvSdfEoNaIM1nQaMXCMsyo.jpg
  • 43
@hadrian3: masz jakieś patenty, których używasz przy pisaniu odwołania? myślałem, czy by nie pojechać do zaprzyjaźnionego warsztatu po wycenę, albo zatrudnić niezależnego rzeczoznawcę, hmm
@baetky:

TU Pocztowe sprawcy, ale robię przez likwidację bezpośrednią PZU,
szkoda całkiem duża, najbardziej dostały drzwi i tylni słupek, ale oberwały też przednie drzwi, zderzak tył, felga i opona.
@hadrian3 zazwyczaj mówiłem że się nie zgadzam bo części więcej kosztują,i patrzysz jakie części są uszkodzone bo najmniejsza rysa i to też element do wymiany. Zobacz ile kosztują twoje czesci w dobrym stanie i mają obowiązek na takie wymienić, nie pomalować i wyklepać.
@hadrian3: XD elementy nielakierowane przy rysie są do wymiany, resztę przecież się naprawia

@GRINDAN: wstawiaj warsztat z upoważnieniem, nie chciałoby mi się brać faktury na zawieszenie wysyłać do TU o zwrot kosztów bo skoro dostała opona i felga to musisz mieć w kalkulacji sprawdzenie, dużo roboty z cała szkoda
@hadrian3: nie rozumiesz albo ja Ciebie to Ci wyjaśnie na przykładzie

Masz przetarte drzwi i chcesz wymienić - ubezpieczyciel mówi z jakiej racji skoro to się naprawia i ma racje, wstawiasz do warsztatu to też Ci polakierują.

Możesz wtedy do ubezpieczyciela zgłosić się o wyliczenie RUW'u tj rynkowego ubytku wartośći ale należy Ci się jak pojazd nie jest starszy niż 5 czy tam 6 lat, jest to jego pierwsza szkoda kolizyjna