Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam- mam plik który zawiera obiekt będący wynikiem serializacji- przy użyciu interfesju Serializable i ObjectOutputStream (no ArraList mniejsza o to), i teraz durne pytanie czy ten plik to bardziej plik binarny, czy tekstowy :D no bo jak patrzeć w te krzaki (jak otworzyłem se w notatniku) to tam widać część moich danych (no jednak jestem przy tym że to plik binarny)

I tak trochę odchodząc od tematu: czy jest jakaś uniwersalna metoda rozpoznawania czy dany plik jest tekstowy/ binarny i idąc dalej tym tropem- czy jest dźwiękiem, obrazem, filmem, exekiem, ale zakładam teoretyczną sytuację ze nie ma rozszerzenia pliku? :D

#java #programowanie #glupiepytania #dev
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@b0lec: Jest dokladny opis struktury pliku w książce Core 2 Java: Techniki Zaawansowane, niestety nie mam teraz tej ksiazki przy sobie, ale jak masz szanse ją zdobyć to tam znajdziesz odpowiedz na Twoje pierwsze pytanie. Co do drugiego to niestety nie znam jednoznacznej odpowiedzi, ale kazdy z formatów plikow ma swoje cechy szczegolne (naglowek, metadane, dane wlasciwe etc) i na podstawie wzorca raczej by mozna rozponac co sie kryje w
  • Odpowiedz