Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam tego wifi :/
case 1:
połączenie z siecią 5ghz, wg właściwości mojej karty 300Mbps (max dla intel 7265 i wdr3600) a przy teście iperf3 router-lapek średnio max 100Mbps.
case 2:
połączenie 2.4ghz tryb n, również 300mbps i w iperf3 średnio max 30Mbps
Żeby nie było to wybierałem puste kanały a do routera był podłączony jedynie lapek. Ktoś mi powie dlaczego to tak działa i ewentualnie co zrobić żeby hulało maksem?
#siecikomputerowe #sieci #wifi #lan #cisco
  • 26
@stanli: połowa to nie 10% jak w przypadku 2.4Ghz. Ale to do przeżycia. Bardziej mnie boli to 5Ghz.
@korni007: Tak mam Openwrt w najnowszej wersji. Wmm mam zaznaczone i mam też szerokość pasma 40MHz. Co ciekawe Po lanie przy RJ45 klasy 5e mam prędkość rzędu 200Mbps.
Kiedyś robiłem test na innym routerze 1 lapek z gigabitem po rjotce a ten o którym piszę teraz po 5Ghz i udało mi się
Tak mam Openwrt w najnowszej wersji. Wmm mam zaznaczone i mam też szerokość pasma 40MHz. Co ciekawe Po lanie przy RJ45 klasy 5e mam prędkość rzędu 200Mbps.


@RolnikSamWdolinie: Coś mi się wydaje, że openwrt nie obsługuje na tym routerze sprzętowego NAT'u i temu masz tylko 200Mbps po kablu. Po wifi na N300 więcej niż 100 to cud jest wyciągnać.
Chyba jednak obsługuje sprzętowy nat. Pytanei czy openwrt obsługuje


@RolnikSamWdolinie: Właśnie pytałem, że openwrt nie obsługuje sprzętowej acceleracji na tym routerze. Jak wrzucił oryginał to będziesz miał te 300Mbps po kablu, a może i po wifi odrobinę więcej, oczywiście na 5GHz, bo 2,4 to jest teraz ściekiem, z resztą 5GHz czeka to samo.
@RolnikSamWdolinie
@wypokowy_expert a fast path? Z tego co wiem można wyciągnąć więcej. Niech OP poczyta o tym, bo wiem że jakieś patche były kompilowane pod platformę ar71xx.
Generalnie hwnat na ten model z tego co poszukałem. W sieci niby jest, ale trzeba sobie samemu kompilowac.

Mimo wszystko spróbowałbym od fastpatha, chociaż osobiście dałbym sobie spokój z takimi prędkościami po radiu. 100mb to wydaje się wystarczająco jak na wifi5, jak chcesz więcej to
@RolnikSamWdolinie bo lan to lan, w sensie przewód to przewód, wifi to był jest i będzie syf dla telefonikow i tabletow.
Jeśli openwrt koniecznie to z grubej rury 3200acm :D
Jak nie zależy ci na openwrt to mikrotik hap ac2
Włączyłem niby sprzętowy nat na tym openwrt (obrazek) ale raczej nie ma odczuwalnych zmian.


@RolnikSamWdolinie: Odptaszkuj software flow... po czym zapisz zmiany i zrestartuj router.

Skoro proc nie wyrabia to czemu po kablu jest 2x szybciej?


@RolnikSamWdolinie: Po wifi trzeba jeszcze zrobić szyfrowanie. Ale to głownie przepustowość radia N tu jest głównym problemem.

Pytanie 2: Jest jakiś router w rozsądnej cenie z openwrt który by miał chociaż te 300Mbps?


@
@RolnikSamWdolinie sambe chyba się da. Adblocka takiego jak masz w openwrt nie. Ale ja sobie z mojego zyxela z openwrt zrovilem Adblocka, jest podłączony do mikrotika, a Mietek ma wpisane na dhcp jako DNS adres tego zyxela.zyxel leży niewidoczny w szafie i tyle :P
@RolnikSamWdolinie XD czyli wg ciebie nie ma różnicy między tplinkiem i do tego na stockowym sofcie a tym mikrotikiem? Mikrotik więcej ci #!$%@? na wanie pakietów, no i na wifi tez, procek ma na armie, jest wydajny fest.

Wez #!$%@? nie rozśmieszaj mnie tym oryginalnym softem XD tplinka bez openwrt można #!$%@? do śmieci, tylko openwrt ratuje te zabawki