Wpis z mikrobloga

Hej, rozebrałem szczoteczkę do zębów celem wymiany aku. [picrel]
Wymiar obecnego aku Ni-MH to 48x14mm, pojemność 700mAh.

Czy wyjaśni mi jakiś wykopowy ekspert dlaczego ta bateria:
https://allegro.pl/oferta/paluszek-aa-ogniwo-2ah-1-2v-ni-mh-r6-8253979618
posiada poj. 2000mAh przy tym samym wymiarze?

Czy zależy to od wartości mocy jaką chwilowo jest w stanie oddać bateria? ¯\_(ツ)_/¯
#elektronika #akumulator #baterie
kabaret10 - Hej, rozebrałem szczoteczkę do zębów celem wymiany aku. [picrel]
Wymiar ...

źródło: comment_pWsRz7HVNX0nIjyluKJQc0rM2hkXOWZ1.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
chwytasz kombinerkami za to w lewym górnym rogu, ruchem przeciwnym do wskazówek zegara kręcisz i wyciągasz.


@kabaret10: Pod każdą ładowarką jest instrukcja jak wyłuskać baterię do utylizacji. Robi to się od spodu przekręcając szczotkę po założeniu na ładowarkę (albo na dzyndzel z tyłu przy ładowarkach z pojemnikiem) Tylko nie wiem czy w ten sposób da się ponownie złożyć.
  • Odpowiedz
Czy wyjaśni mi jakiś wykopowy ekspert dlaczego ta bateria


@kabaret10: niemarkowe baterie w 95% mają zawyżona pojemność.
Ale ogólnie zmieniając skład chemiczny i budowę fizyczną można uzyskać większą pojemność, ale to zwiększa koszta więc chińczyki piszą fejkowe pojemności a duże firmy takie jak Sony, Panasonic, Samsung itp nie mogą sobie pozwolić na oszukiwanie.

Baterie się zagrzewa a nie lutuje, bo cyna topnieje w takiej temperaturze która jest już zabójcza dla baterii.
  • Odpowiedz
jestem z okolic Poznania. Opłaca Ci się fatygować?


@kabaret10: A z okolic Poznania to już średnio, na terenie Poznania to bym mógł swoją hulajnogą elektryczną podjechać, za Poznań musiałbym już auto odpalać więc kupuj wtedy z Allegro :)
  • Odpowiedz
@kabaret10: czasami tak bywa po wymianie. Podobnie jest w akumulatorach do elektronarzędzi czy do ebike - często potrzebują zainicjowania przez ładowarkę żeby zaczęły działać po wymianie ogniw. Czemu tak jest? Podejrzem, że jakieś tam zabezpieczenia na elektronice.
  • Odpowiedz