Wpis z mikrobloga

Witajcie,
Tuż po przeniesieniu Prestashop na inny serwer wszystko w niej działa bez zarzutu ( a przynajmniej wszystko w co do tej pory wchodziłem zarówno w administracji jak i z frontu)
Ale po wejściu w Międzynarodowy > Tłumaczenia i wybraniu z dropdown szablonu, języka i kliknięciu modyfikuj nie wczytuje absolutnie nic.

Screen w załączniku. Co może być przyczyną?

#prestashop #php #sklepyinternetowe
imdejv1 - Witajcie,
Tuż po przeniesieniu Prestashop na inny serwer wszystko w niej d...

źródło: comment_f1Tx1l6aOv8ePfRqkDd0NNKCUuXqGZvS.jpg

Pobierz
  • 13
@Saeglopur: No właśnie to jest kierunek... który trzeba obrać.
1. Ścieżki zmienione ( zastanawiam się gdzie tu mogłem popełnić błąd, ponieważ wszystko dosłownie działa zarówno w administracji jak i sklepie, a te tłumaczenia nie).

2. Pytanie co do cache. Nie wierze, że ten z administracji usunie wszystko tak jak trzeba i myślę że najlepiej przez FTP usunąć też cache odpowiadający za część administracji, ale nie wiem jak.
@imdejv1: A czym były te ścieżki zmieniane? Przetworzone skryptem?
Tak teraz mi się przypomniało coś identycznego ale na Wordpressie po migracji - a próbowałeś się zalogować w innych przeglądarkach? Nawet na wręcz innym urządzeniu ewentualnie? Nie zdziwię się jeśli tam będzie działać ( ͡º ͜ʖ͡º)

i myślę że najlepiej przez FTP usunąć też cache


cache/smarty/cache

cache/smarty/compile

img/tmp

Możemy usunąć ich zawartość w całości POZA plikiem index.php
@Saeglopur:

a próbowałeś się zalogować w innych przeglądarkach


Jak najbardziej sprawdzałem, to samo jest na innych przeglądarkach ( ale też miałem nadzieję, że to będzie to hehe ).

i myślę że najlepiej przez FTP usunąć też cache


No własnie tutaj u mnie cache jest w: var/cache - ale to pewnie to
@imdejv1: po każdych przenosinach, dotyczy to wersji 1.7, trzeba usunąć zawartość /var/cache, albo chociaż zmienić nazwę /prod i /dev na /prod1 /dev1 i potem to usunąć :) bo w cache trzymają się dane połączenia z bazą danych, stare ścieżki serwera itd.
@imdejv1:
Niektóre serwery mają ograniczenia ilości pól tekstowych na stronę, zdarzało mi się na 1.6, że nie mogłem modyfikować tłumaczeń właśnie z tego powodu, i musiałem zmienić wartość z ilością tych pól w init PHP.

/edit
https://www.prestashop.com/forums/topic/237143-solved-translate-front-office-increase-max_input_vars/ - max_input_vars
https://themezly.com/docs/how-to-increase-the-max-input-vars-limit/

Może w PS1.7 to też się zdarza ale objawia się w inny sposób.
@Deykun: To odpada bo to ten sam serwer z tymi wszystkimi wszystkimi ustawieniami na którym jest "kopia" i tam wszystko działa. Błąd pewnie gdzieś leży w tłumaczeniach samych czyli języku/formacie UTF8 itp. ale dziwi mnie że nie działa jedynie właśnie ta zakładka...
@Saeglopur: @krypod: @Deykun: Rozwiązałem problem. Problemem był plik: admin/themes/new-theme/public/translations.bundle.js - NIE MAM POJĘCIA DLACZEGO. I jak całość była testowo na serwerze to wszystko działa, natomiast zmieniając url na właściwy wtedy ten plik powodował problem. Jesteście (z ciekawości) w stanie powiedzieć mi czemu tak mogło być?
@Saeglopur: Ja do tej pory nie wierze, że udało mi się trafić na ten dziwny błąd. Ponieważ to był taki "pół błąd" hehe.
Jeśli miałem sklep pod adresem www.serwer12345.nazwahostingu.pl to tłumaczenia działały, a jak podpiąłem "pod ten sam katalog FTP" domene nazwaadresu.pl i ustawiłem wszystko zgodnie z tym jak się przenosi domene, czyli w bazie danych i w plikach itp. itd. to wszystko grało tylko nie tłumaczenia. Dziwnie...