Wpis z mikrobloga

Czasami mam już dosyć tej arogancji wielkich panów programistów. Widzę ofertę na fb, dodaną, np. przez justjoint.it i w komentarzach:

hahahhaha taka stawka to chyba na waciki

mogę im napisać hello worlda


Założę się, że duża część tych głąbów wlasnie jest na poziomie hello worlda ale uważają, że tytułowanie się programistami uprawnia ich do krytykowania wszystkich firm wokół, nazywanie januszexami bo przecież każdy z nich zasługuje powtarzam ZASŁUGUJE na co najmniej 5k netto bo on jest PROGRAMISTĄ XDD

#bekazpodludzi #programowanie
  • 22
@ciachostko: mnie najbardziej śmieszy, jak wyśmiewają oferty stażu za mniej niż 2000 netto. I to w większości właśnie stażyści, co nigdy linijki kodu komercyjnie nie napisali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, chyba tylko w IT sie zdarzają takie przypadki, gdzie pycha i napompowane ego osiąga tak niesamowite poziomy, że następuje totalne oderwanie od rzeczywistości. No ale w którymś momencie do tych przypadków dotrze, na jakim świecie
mnie najbardziej śmieszy, jak wyśmiewają oferty stażu za mniej niż 2000 netto. I to w większości właśnie stażyści, co nigdy linijki kodu komercyjnie nie napisali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

że następuje totalne oderwanie od rzeczywistości.

@enslavedeagle:
No widzisz, a mnie np to kompletnie nie śmieszy. Uważam wręcz, że jest to słuszne. KAŻDA forma pracy, bez względu czy jest to staż, czy normalna praca powinna zapewniać przynajmniej minimum
@ciachostko: niezależnie od tego ile sami są warci, to takie komentowanie ma teoretyczny sens. Zniechęci część potencjalnych kandydatów, co w jakimś tam stopniu wpłynie na pracodawców i może jednak pokuszą się choć trochę podnieść wypłaty
Założę się, że duża część tych głąbów wlasnie jest na poziomie hello worlda ale uważają, że tytułowanie się programistami uprawnia ich do krytykowania wszystkich firm wokół, nazywanie januszexami bo przecież każdy z nich zasługuje powtarzam ZASŁUGUJE na co najmniej 5k netto bo on jest PROGRAMISTĄ XDD


@ciachostko:
Ja raczej z tych rozsądniejszych ludzi, ale trochę ich rozumiem. Wyobraź sobie, że piszesz jakieś oprogramowanie z którego korzysta kilka tysięcy ludzi. I podczas
@ziemowit: nic mnie nie dziwi, mnie po prostu śmieszy arogancja ludzi, którzy są święcie przekonani iż im się należy dużo pieniędzy chociaż tak naprawdę to nie bo mają podstawową wiedzę, a nie omieszkają nazywać firmy januszexami ponieważ te nie wpisują się ze swoimi ofertami w ich wyimaginowane wyobrażenie o siebie
KAŻDA forma pracy, bez względu czy jest to staż, czy normalna praca powinna zapewniać przynajmniej minimum egzystencjonalne


@Veni: problem w tym, że pracodawcy nie chcą zatrudniać ludzi po to, by fundować im z własnej kasy minimum egzystencjalne nie mając w zamian nic, tylko po to, żeby przynosili zyski - ewentualnie po to, żeby pracownika wykształcić i żeby mógł przynosić zyski później, tylko w takim przypadku trzeba pokazać takiemu pracodawcy dwie fundamentalne
@enslavedeagle:

problem w tym, że pracodawcy nie chcą zatrudniać ludzi po to, by fundować im z własnej kasy minimum egzystencjalne nie mając w zamian nic, tylko po to, żeby przynosili zyski


Z drugiej strony nikt normalny nie idzie do pracy, do której trzeba dokładać. Życie kosztuje. Za -1000zł nikt chleba nie kupi. Tylko rozsądny kompromis w tej materii ma jakikolwiek sens. Poza tym pracownik, który zamiast skupić się na pracy to