Wpis z mikrobloga

Skoda Octavia I 1.9 TDI. Z silnika po zgaszeniu dobiega syczenie, trwa ono kilka-kilkanaście sekund (zdjęcie poglądowe, skąd dobiega załączam poniżej, jest to zdjęcie z Google)

Dodam, że ostatnio samochodem nie jeździłem, bo miałem lekką stłuczkę i po prostu przy odpalaniu dla rozruchu wychwyciłem ten świst - stąd moje obawy, czy w ogóle się wybierać w jakieś dalsze trasy tym staruszkiem.

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #skoda #pytaniedoeksperta
K.....s - Skoda Octavia I 1.9 TDI. Z silnika po zgaszeniu dobiega syczenie, trwa ono ...

źródło: comment_HJNxnrst8pp33k0oXE3RwzoXfDJdbmEc.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Raczej nie. Turbina spreża powietrze do silnika przechodzi rurami przez małą chłodnicę. Jest już pod ciśnieniem, jesli po drodze jest mała dziurka to przez nia ucieka powietrze. wtedy syczy( ͡° ͜ʖ ͡°) popryskaj te rury z plynem do naczyń z wodą lub plynem do mycia szyb. Tam gdzie bedzie dziurka zacznie sie pienić.
@KotyczCzis:
  • Odpowiedz
@shadowsniper: z Twojej porady najbardziej optymistyczną kwestią jest to, że wiem, gdzie szukać płynu do mycia naczyń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no i jak się popieni, to mimo wszystko, mogę machnąć trasę 200 km w dwie strony, czy może to wpędzić skodzinkę na Tour de Laweta?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KotyczCzis: pytalem, bo u mnie jak była pęknięta rura dolotowa do turbo to właśnie takie były objawy. Chmura czarnego dymu z tyłu i lekki spadek mocy.
  • Odpowiedz
@KotyczCzis: Miałem dokładnie tak samo ale w innym aucie. Był to syk rozpadającego się serwa, które po zgaszeniu silnika zasysało powietrze gdy nie pracowała już wakumpompa.
Sprawdź czy po zgaszeniu silnika i odczekaniu aż syk ustanie masz twardy hamulec. Powinien być długo miękki po zgaszeniu silnika.
  • Odpowiedz
@KotyczCzis: serwo. Po wylaczeni silnika praktycznie od razu pdocisnienie idzie do atmosferycznego a w serwie jest dalej nisko. Do wymiany uszczelka na wchodzącym plastikowym przewodzie do serwa lub całe serwo. Do 1.9tdi dostaniesz serwo za paczkę Maczug
  • Odpowiedz