Wpis z mikrobloga

Wczoraj oddalem lapka do czyszczenia i wymiany klawiatury i gościu z serwisu zrobil mi to tak, że wentylator bzyczy, a naciskanie klawiszy po lewej stronie wzmaga to bzyczenie, ak jakby klawiatura ocierala sie o wentylator. Chce tam pojsc. Co poweidziec gosciowi z serwisu, zeby to naprawil?

Dodam ze ejszcze rpzez telefon mi mowil ze wentylator jest troche wyrobiony i jakby przeszkadzal halas to mzona wymienic - 30zl(wentykator) 70robota. A ja myslalem ze chodzi mi o to ze moze szumi glosno, a nie ze cos #!$%@? i brzęczy

#pytanie #pytaniedoeksperta
lastro - Wczoraj oddalem lapka do czyszczenia i wymiany klawiatury i gościu z serwisu...
  • 35
  • Odpowiedz
  • 1
Niestety jw., poszedłeś do jakiegoś gównoserwisu to teraz masz karę. Typo pewnie na #!$%@? zrobił to na szybko w 10 minut i gotowe, co z tego, że jakieś plastiki się pewnie połamały, a śruby pewnie są #!$%@?. Na Twoim miejscu sam bym rozkręcił laptopa i go wyczyścił (żadne to rocket science). Teraz jesteś do tego zmuszony, no chyba że wolisz to zanieść do innego serwisu i znowu zabulić kasę.
@lastro
@
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@abrawu Na razie u niego jest. Mowil ze jeszcze popatrzy. Myslalem wczesniej zeby samemu czyscic i wymienic ta klawiature, ale wyglada to skomplikowanie, wiec balem sie ze cos zepsuje. Poza tym nie mialem przyrzadowndo czyszczenia i zmiany pasty
  • Odpowiedz
@maseczjuset: Do stanu poczatkowego juz sie chyba nie da przywrocić, bo pewnie by musial cały blat z klawiaturą zakładać, a do tego chyba zakurzyć wentylator, zeby tak nie brzęczał :P

Troche skomplikowana sytuacja. Bo jak mu oddwalem lapka, to niby cos tam mowil, ze klawiatora moze byc jakos niedokonca dobrze spasowana(czy cos takiego), ale nie sadzilem ze bedzie to na tyle inwazyjne zeby ocierac o wentylator

No i to brzęczenie...
  • Odpowiedz
@lastro: co ze mną? Jak chcesz to wyślij mi go pocztą to Ci zrobię za browara + koszt przesyłki. Oryginalna klawiatura nie może być źle spasowana, więc nie wiem czy zamawiałeś wymiennik chiński czy jak. Generalnie to jak dla mnie robota #!$%@? i można to łatwo naprawić, nawet pokombinować ze zwykłą pianką, albo jakimś prowizorycznym uszczelnieniem. A wentylator można naoliwić i wyprostować. jak się kręci to znaczy że silniczek raczej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szulmack No jakos chinski. Ale nie o to chodzo. Chuba zle sie wyrazilem bo nie pamietam co on gadal, ale xos tam mowil ze moga przuciski odstawiac czy cos takiego. Nie pamoetam
  • Odpowiedz
@lastro: No ale to nie istotne, wątpię żeby chiński zamiennik miał taki defekt, że wygina się na tyle, żeby haczyć o wiatrak, według mnie to jest źle zamontowany po prostu. Albo wiatrak, albo klawiatura.
  • Odpowiedz
@lastro: Nigdy nie słyszałem głupszego wytłumaczenia na brzęczenie wentylatora. Nosz #!$%@?. brzęczeć mógł przed dmuchaniem raczej niż później, chyba, że #!$%@?ł go kompresorem na pełnej #!$%@? nie blokując ostrzy. Nie miałem do czynienia wcześniej z tym modelem, ale z tego jak wygląda i generalnej zasady to nie wydaje mi się, żeby klawiatura przychodziła jako część zastępcza z całym blatem, może po prostu nie za bardzo wiedział jak to rozebrać.
  • Odpowiedz
@maseczjuset: No przyszedlem tam i poweidzial ze faktycznie, klawiatura za bardzo sie uginała i coś tam podkleił. Poza tym nailiwil wiatrak. Nie wiem jak #!$%@? mogl wczesniej oddać az taka fuszerke. W ogole nie sprawdzal jak to działa?

I ejszcze ta gadka, ze wentylator halasuje bo zostal przeczyszczony
  • Odpowiedz