Wpis z mikrobloga

Hej
Czy ktoś ma internet Inea 10gb/s / 10gbit ? Jakie realne prędkości się uzyskuje (download / upload) np. na speedtest albo torrentach?

Na infolinii mi powiedzieli że powinno chodzić na conajmniej 70% przepustowości, a w regulaminie mają zapis:

[...] W przypadku Usługi stacjonarnego dostępu do sieci Internet, zwykle dostępna prędkość, tj. taka prędkość, jakiej Klient może oczekiwać w większości przypadków podczas korzystania z Usługi – mając w szczególności na uwadze ograniczenia, o których mowa w zdaniu poprzedzającym – niepowinna różnić się od maksymalnej prędkości o więcej niż 30 %, zaś minimalna dostępna prędkość w nie powinna różnić się od maksymalnej o więcej niż 70 %. [...]


Ciężko mi uwierzyć w 7gbit uploadu, więc po prostu pytam. ;)

#inea #swiatlowody #poznan #internet
  • 14
  • Odpowiedz
@matyy2k no właśnie dobry sprzęt ( ͡º ͜ʖ͡º) ile teraz karta sieciowa 10Gbs kosztuje... Chyba coś pod 500 zł? Tak jak napisałeś, że gdzie to wykorzystać, do jakich serwerów, sam mam 600/60(taka oferta lokalnego isp) i szczerze spokojnie 100/100 by mi wystarczyło i takie coś bym wolał (upload).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mkoval33: ten pakiet to jest najlepszy chwyt marketingowy Inei. No bo powiedzcie szczerze - ile zwykłych ludzi będzie miało sprzęt sieciowy (karty, routery), który udźwignie więcej jak 1 Gbit? Jednak zawsze będzie można się pochwalić, że się ma taki zajebisty, 10 Giga panie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@insystem: też mam 1 Gbit I też mam takie wyniki, te są do uzyskania na lajcie przy ich routerze podłączonym do karty w kompie. Mi chodziło o 10 Gbit internet, gdzie dopiero najnowsze płyty główne mają karty sieciowe w takim interfejsie, a to i tak tylko te droższe.
  • Odpowiedz
@mkoval33: Teoretycznie możesz z takim laczem zostać isp na pół poznania :) tutaj tj z taką prędkością decyduja inne rzeczy, sprzęt po drugiej stronie(SSD, ilość pakietów, ilość jednoczesnych sesji etc) zwróć uwagę że to szybciej niż Sata 6 ;) Że strony INEA to trochę clicbait ale jak się postarasz to wysycisz łącze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@matyy2k: @insystem:
Po prostu chciałbym potwierdzenie czy reklamowane prędkości są realne. Na youtubie jest trochę filmików z testami od 10gbit od ISP (ale nie ma testu 10gbit INEA), i nikt nie dobija do reklamowanych 10gbps na uploadzie.

np.
https://www.youtube.com/watch?v=IQIqPsPhGy8&lc=UgyhaNDmVIRf49nf_Dl4AaABAg
Max 8gbps download / 1.7gbps upload

{ też ciekawy komentarz, który wyróżniłem }

Nice internet speedtest, good to see those 10G and more is getting out to private homes finally.
  • Odpowiedz
@insystem: @MannaR:
Mam prośbę. Dacie radę odpalić speedtest do np. serwerów testowych w Holandii (nie widzę opcji posortowania wg dostawców np. NForce albo Leaseweb; ale może da się to zrobić).
  • Odpowiedz