Wpis z mikrobloga

Dołączyłem właśnie do grona legalnych posiadaczy broni kupując jedyny słuszny dla mireczka pistolet marki #xd polecam ten stan
#strzelectwo #bron #militaria
Droga do pozwolenia zajęła mi ok. 7 miesięcy, głównie sprowadza się to do czekania, a to na termin szkolenia, a to na termin egzaminu, a to na patent i licencje, następnie na termin u lekarza, potem na wizytę dzielnicowego a następnie na przetworzenie wniosku przez WPA.

Każdy dorosły (21 lat), praworządny i zdrowy na umyśle (tutaj odpada 3/4 wykopu i cała #moderacja ) może uzyskać pozwolenie na broń w Polsce z dużo mniejszymi ograniczeniami niż koledzy na zachodzie.
ToTrocheBardziejSkomplikowane - Dołączyłem właśnie do grona legalnych posiadaczy bron...

źródło: comment_Rruqw3zh9VzfH2CBAdWlk15GCSkpBdpW.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rysownik: test jednokrotnego wyboru tak/nie. Test na znajdywanie wzorców, typu jaki będzie następny obrazek (wydaje mi się że to miał być jakiś rodzaj testu na inteligencję) rozmowa z psychiatra i rozmowa z psychologiem. U mnie te rozmowy były krótkie, o nałogi, problemy w rodzinie, czy się leczyłem psychiatrycznie, skąd zainteresowanie bronią. Choć widziałem że niektóre osoby spędzały więcej czasu na rozmowie. Może to kwestia odpowiedzi w testach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waspin: biorąc pod uwagę ile spraw w których to broniący się miał #!$%@?, to tak średnio bym powiedział
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Papieska_kremowka: broń należy przechowywać w urządzeniach o klasie przynajmniej S1. Pytanie było o koszty pozwolenia.
Jeśli chodzi o koszt zakupu broni to trzeba by doliczyć np. najtanszy sejf na broń krótką może dałoby się wyrwać w okolicy 400 zł, jakaś używana broń sportowa za 300 zł do tego środki do czyszczenia no i oczywiście amunicja. Jeśli mówimy o amunicji sportowej .22lr jest to w okolicy 30gr/szt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mave: nie będę udawał że postępowania w sprawie obrony koniecznej są idealne. Na pewno na krytykę zasługują działania prokuratury która prawie zawsze próbuje przykleić przestępstwo jak zabójstwo, próba zabójstwa, czy uszkodzenie ciała. Jednak jak praktyka pokazuje w ponad 90% spraw sad przychyla się że były w tym elementy obrony koniecznej co już samo w sobie jest łagodzące.
Sam przepis o obronie koniecznej jest...całkiem dobry, oczywiście jest wzmianka o przekroczeniu granicy obrony, ale jest także paragraf który zwalnia nas od kary gdy przekraczamy te granicę pod wpływem strachu czy wzburzenia, a okoliczności zamachu zawsze wprowadzają nas w taki stan.
Dużym problemem niestety dla oskarżonych jest kwalifikacja czy mamy tutaj doczynienia faktycznie z obrona konieczna, tak jak pisałem wyżej, gdy napastnik zaniecha ataku to w tym momencie już nie ma mowy o obronie. Może być to już ułamek sekundy po którym napastnik się obraca do ucieczki niestety nasz wypełniony adrenalina mózg już postanowił się bronić.
Co do ilości spraw o których mówisz to pamiętaj że media zawsze szukają sensacji, ile takich spraw w mediach widziałeś? Na każdą taką medialna sprawę są inne o których nie usłyszysz bo kończą się uniewinnieniem.
Tutaj jest spis kilku takich spraw i ich wyników
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Axatem: sejf obowiązkowo musi być. Polecam sejf z zamkiem elektronicznym lub mechanicznym. Przy sejfie na klucz, klucz musisz mieć zawsze przy sobie. Dziecko nie jest problemem, w ekstremalnej sytuacji nawet jakby się dostało do sejfu, co nie powinno się zdążyć. Małe dziecko nie ma dość siły na zaciągnięcie zamka. Do tego musi mieć jeszcze zdolności motoryczne aby wsadzić magazynek, a jeśli magazynek jest pusty to jeszcze musi wsadzić do niego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Axatem: to dość złożony problem. W teorii nie ma obowiązku kotwienia, w praktyce mając mały sejf raczej bym go przykręcił do ściany.
Czasem w instrukcji małych sejfów jest wzmianka że sejf niezakotwiony nie spełnia wymogów klasy S1. Jaka jest moc prawną tej wzmianki niestety nie wiem.
  • Odpowiedz