Wpis z mikrobloga

Dołączyłem właśnie do grona legalnych posiadaczy broni kupując jedyny słuszny dla mireczka pistolet marki #xd polecam ten stan
#strzelectwo #bron #militaria
Droga do pozwolenia zajęła mi ok. 7 miesięcy, głównie sprowadza się to do czekania, a to na termin szkolenia, a to na termin egzaminu, a to na patent i licencje, następnie na termin u lekarza, potem na wizytę dzielnicowego a następnie na przetworzenie wniosku przez WPA.

Każdy dorosły (21 lat), praworządny i zdrowy na umyśle (tutaj odpada 3/4 wykopu i cała #moderacja ) może uzyskać pozwolenie na broń w Polsce z dużo mniejszymi ograniczeniami niż koledzy na zachodzie.
ToTrocheBardziejSkomplikowane - Dołączyłem właśnie do grona legalnych posiadaczy bron...

źródło: comment_Rruqw3zh9VzfH2CBAdWlk15GCSkpBdpW.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Pepego: 60 wpisowe do klubu, 190 kurs w klubie, 120 zł lekarz medycyny sportowej (część badań zrobiłem w luxmedzie), 460 za egzamin w PZSS + plastikowa licencja, 400 zł lekarz (+ psychiatra + psycholog), 242 zł za wydanie pozwolenia do celów sportowych, 242 zł za wydanie pozwolenia do celów kolekcjonerskich, 10 zł za wydanie dopuszczenia, 17 zł za promesę (szt. 1). Razem 1741 zł. Do tego wydałem jeszcze trochę pieniędzy na
  • Odpowiedz
@ToTrocheBardziejSkomplikowane ciekawy jestem czy jak rzeczywiście jej użyjesz do obrony koniecznej to jak to zostanie zinterpretowane przez policję ewentualnie sąd? Bo może się okazać jak to w naszym pięknym kraju bywa że to co dla jednego jest sufitem dla drugiego jest podłogą i okaże się że ta obrona konieczna została przekroczona i pójdziesz siedzieć za jakiegoś patusa którego postrzelisz ew zastrzelisz, wcale bym się nie zdziwił jakby taki obrót nabrała sprawa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@atrax15: w sytuacji kiedy mamy do czynienia faktycznie z obrona konieczna sądy są raczej przychylne, problem jest że w momencie kiedy napastnik zaprzestał ataku to nie jest już obrona lecz zemsta. Więc ułamek sekundy może Cię dzielić od braku zarzutów do oskarżenia o zabójstwo.
Jednak myślę że lepiej bronić się przed wyrokiem niż umrzeć.
  • Odpowiedz