Wpis z mikrobloga

Beka z tych co boja szpiegowania podsluchiwania itd
Na świecie jest 7 miliardow ludzi, i ktos akurat wybierze jakiegos randomowego Debila zeby go szpiegowac? A nawet jak tak to co mu to da? Dane jakiegos wykopka?
  • 46
  • Odpowiedz
@SirRoger: ludzi to debile, jeśli się nie #!$%@? jakiś dużych szemranych interesów to nie ma #!$%@? ktoś nas podsłuchiwał...tak samo jak niektórzy boją się pisać o narkotykach na messengerze xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Lebensabschnittpartner: a co jak ci kumpel jakiegoś trojana czy inne gowno zainstaluje na kompie i bedzie miał podgląd z kamerki czy podsluch z telefonu? Ty myslisz, ze tylko "SYSTEM" (dla którego rzeczywiscie jestesmy gównem) moze cię inwigilować/podsłuchiwać?
  • Odpowiedz
@SirRoger: @vieniasn: @Hejtel: @#!$%@?: @Lebensabschnittpartner:
pomijając takie akcje jak Snowden, gdzie USA szpiegowało masowo losowych ludzi

wiecie jak łatwo śledzić czyjś ruch w internecie? podłączyć się do czyjejś kamerki? śledzić obraz z komputera? wysłać keyloggera? większość ataków hakerskich i "szpiegowań" nie robią wielkie firmy/korporacje lub rządy tylko mali hakerzy, niektórzy robią to z nudów, inni dla zabawy, inni do udowodnienia "potrafię!", do treningu umiejętności, itd. łatwo jest kogoś zhackować

nawet
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lebensabschnittpartner: dokladnie wielkie mi halo xD zobacza na kamerce ze dlubalem w nosie albo walilem konia? Tak jak wiekszosc spoleczenstwa xD a to ze mnie telefon #!$%@? to akurat duży plus. Czesto chce cos wygooglowac jak tylko to uslysze i nie musze calej nazwy wpisywac bo juz po pierwszej literce mam sugerowane :D
  • Odpowiedz
  • 0
Moja babcia co chwilę ma urojenia że ktoś podsł#!$%@? jej telefon xD Ostatnio robiła imbe że jej się do banku włamał (#!$%@? login) a jak zadzwonili z banku i chcieli weryfikacji że ona to ona to się rozlaczyla bo to z Pewnością Oni i chcą ja okraść
  • Odpowiedz
@SirRoger: masz racje, żaden człowiek nie zawracałby sobie dupy jakimś losowym mirkiem z internetu.
Ale zapominasz o jednym. Takie 'podsłuchiwanie' robi aktualnie AI (ML)
Jeśli masz adblocka to pewnie tego nawet nie zauważasz. Ja często przeglądam internet na telefonie bez adblocka. Wczoraj wszedłem w jakiś link w znalezisku dot. pierścionkow zaręczynowych i już 10 minut później miałem reklamy dotyczące tego (pojawiają się nawet teraz). Z częściami do komputera jest podobnie, tylko w ich przypadku reklamy pojawiały mi się po trochę dłuższym czasie.
Oczywiście mikrofon też jest
  • Odpowiedz
  • 4
@SirRoger
@Hejtel
@Lebensabschnittpartner ogólnie jak napiszesz że handlujesz narko lub chcesz zostać nielegalnie w Stanach na FB to nie wjedziesz do USA. Nic innego Ci nie zrobią. Każą czekać na lot powrotny i tyle. Albo aż tyle jak wydałeś parę k na loty.

Podsłuch i cała reszta to głównie bawi się ktoś w Twoim otoczeniu lub zaraz za nim (podsłuch korporacyjny itp). Nie wiem jak Ty ale ja raczej
  • Odpowiedz
@SirRoger: nie wiem czy zauważyliście, ale niekiedy jak mam słabe internet i włączę Facebooka, zdjęcia się nie doładują, to jest białe tło z napisem na przykład: zdjęcie może zawierać: samochód, osoba, uśmiech, pies, rower. Wszystko #!$%@? wiedzą i nawet ze zdjęć potrafi algorytm to wyciągnąć i gdzieś puścić w dane

Edit: przymuliłem internet i to wywołałem, tam gdzie jest Imie i Nazwisko osoby, nie jest ona nawet oznaczona na tym
d.....B - @SirRoger: nie wiem czy zauważyliście, ale niekiedy jak mam słabe internet ...

źródło: comment_gzce7g1xNF2cHQhJamzCeB7vspMyuc4Q.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@SirRoger: Beka z Ciebie jezeli myslisz, ze podsluchiwanie polega tylko na podsluchiwaniu losowo wybranych ludzi.
Jest wrecz odwrotnie gromadzic wszelakie dane, wszystkimi sposobami i o wszystkich. Dane te posluza przy podejmowaniu decyzji o przeznaniu kredytu, zakupie ubezpieczenia zdrowotnego, przyznaniu wizy, czy kontroli skarbowej. A te aspekty zycia (moze nie wszystkie kazdej osoby) dotycza, lub beda dotyczyly kazdego z nas.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SirRoger: ja patrzę na to inaczej. Nie chce za darmo udostępniać swoich danych jeśli nic z tego nie mam. Facebook czy instagram nie oferują mi nic. Tak samo nigdy nie zakładam żadnych kart lojalnościowych itd. Mam pomóc jakiejś firmie prowadzić marketing, to chcę coś z tego mieć. Personalizowane reklamy mnie nie interesują, bo i tak przez internet niczego nie zamówiłem od lat. Nie w każdym przypadku chęć anonimowości związania jest
  • Odpowiedz