Wpis z mikrobloga

@hotarusan mi nikt nigdy nic takiego nie mówił. A nawet jak ktoś w to wierzy, to co się stanie? Zabije dziewczynę? Co się może stać? Zostawcie ludzi i ich myśli samym sobie. Nie układanie ludziom głów
  • Odpowiedz
@Basiura89: przecież dobrze mówi. Co Wy #!$%@? nie pamiętacie, jak byliście w podstawówce i była beka z dziewczyn, bo mają okres i noszą podpaski? Takie są dzieci.
U nas lekcję o okresie dziewczyny miały po prostu osobno.
Jedynie z więzieniem odleciała.
  • Odpowiedz
@adam2a: Co do obecności kolegów na takiej lekcji, to nie wiem czy nie ma racji. Oczywiście dobrze że chłopcy się dowiedzą o okresie i podpaskach, ale taka koedukacyjna lekcja będzie krępowała dziewczynki chcące się o coś szczegółowego zapytać - bo chłopcy. Już widzę brechę chłopaków jak któraś się zapyta o podpaski bardziej chłonne, że ma okres obfity itd.
  • Odpowiedz
@adam2a @Basiura89 Obojętnie, czego by nie uczyli, to i tak psu na budę, jak widać na waszym przykładzie. Przez tyle lat uczono was czytania ze zrozumieniem i gówno z tego wyszło. Czy to takie trudne zrozumieć, że w tym poście chodzi o grupy koedukacyjne? O to, że na tych lekcjach siedzą też chłopcy? I może ktoś powie, że to dla chłopców jest również przydatna wiedza, nie mówię, że nie, ale nie na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aks_762: też nie wiem czy jest im przydatna. Nie wiem, jak bardzo upośledzone są te dzieci, możesz mnie poprawić, ale wydaje mi się, że nawet wśród ludzi z downem występuje różny poziom upośledzenia.

Ale wiem, że okres i nauka o nim nie powinna sprawiać by chłopcy lub dziewczynki czuły się poniżone. Chyba, że osoba prowadząca prowadzi zajęcia w stylu south park i mówi, że nie ufa niczemu co krwawi i nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@aks_762: tak, serio. Tak samo jak potem jest szok i niedowierzanie -nawet wśród dorosłych- że facet może przy okazji zakupów kupić podpaski kobiecie, albo jest hihi beka prezerwatywy i ostatecznie nikt z nastolatków nie kupuje bo się wstydzą. Na pewno to bardziej przydatna wiedza, niż #!$%@? religia razy dwa w szkole, więc nie pierdziel kocopołów.

Widza o samej menstruacji również jest konieczna dla facetów, bo między innymi uczysz się o cyklach,
  • Odpowiedz
@ZnawczyniTematu: tak, wiem, że niektóre osoby z zespołem downa mogą mieć dzieci. kobiety w ok. 50-70%, mężczyźni znacznie rzadziej. a ty wiesz, że te osoby są upośledzone w stopniu umiarkowanym i to nie jest normalna klasa, tylko taka, która wymaga szczególnej wrażliwości i zupełnie innego przekazywania wiedzy?

więc może jednak nie jest najlepszym pomysłem stosować standardy przekazywania wiedzy niższe niż w normalnych szkołach?

@night_witch95: nie zesraj sie.
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty jak się chłopcy będą śmiać to znaczy, że chłopcy są idiotami. W przypadku tego typu lekcji jest jedna skuteczna metoda na wstyd. Każdy pisze nurtujące, wstydliwe pytania na kartkach, anonimowo. Ludzie nie śmieją się tylko z tego typu rzeczy. Śmieją się również z tego, że ktoś jest gruby, rudy albo ma wielkie uszy. Zawsze z czegoś się będą śmiać.
  • Odpowiedz